تکنولوژی

نقشه گوگل تاکسی هم می‌گیرد

نقشه گوگل به‌تازگی در آپدیت خود چند ویژگی جالب و کاربردی را اضافه کرده است که گشت و گذار در شهرها را حتی بدون اینترنت راحت می‌کند. یکی از ویژگی‌های جدید این نقشه که WiFi-Only نام دارد در تمام مسیر نقشه گوگل را بدون نیاز به اینترنت در اختیار شما قرار می‌دهد. این حالت جدید زمانی که فعال باشد، گوگل از اینترنت موبایل شما اصلا استفاده نمی‌مند و تنها زمانی به اینترنت متصل می‌شود که شما به Wi-Fi وصل شده باشید.

 

شما می‌توانید هر قسمت از نقشه گوگل را که لازم دارید به صورت آفلاین داشته باشید اما امکانی که به تازگی به این قابلیت اضافه شده این است که می‌توانید این نقشه را در کارت حافظه SD هم ذخیره کنید تا از فضای اصلی موبایلتان کم نشود. زمانی که قسمتی از نقشه را انتخاب کردید از شما سوال می‌کند که محل ذخیره شدن نقشه آفلاین را انتخاب کنید و شما می‌توانید حافظه اصلی موبایل و یا کارت حافظه SD را انتخاب کنید.

 

اما برای ما ایرانی ها همه چیز به این خوبی نیست! متاسفانه امکان استفاده از این سرویس در ایران وجو ندارد و اگر شما قسمتی را انتخاب کنید برای دانلود، با این پیغام روبه‌رو می‌شوید.

 

اگر هم باز به دنبال اطلاعات بیشتر بگردید، در نهایت گوگل با پیغام پایین خیال شما را راحت می‌کند که نمی‌توانید از نقشه آن در ایران به صورت آفلاین استفاده کنید.

 

یک ویژگی جالب جدید گوگل این است که برای شما تاکسی می‌گیرد و زمان تقریبی رسیدنتان با تاکسی را هم می‌گوید. اگر در آمریکا یک مقصد را در گوگل انتخاب کنید، می‌تواند برای شما اوبر درخواست بدهد. البته این سرویس فقط به اوبر ختم نمی‌شود، می‌توانید Go-Jek و یا Grab هم استفاده کنید. Grab یکی از سرویس‌های معروف تاکسی است که در اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور و تایلند فعال است. همچنین سرویس تاکسی اینترنتی برای کشورهای دیگر که این قابلیت را دارند فعال است برای مثال روسیه، ایتالیا، لهستان، اتریش و ایرلند که هرکدام سرویس مختص خود را دارند.

با وجود اینکه در کشور ما هم سرویس تاکسی‌های آنلاین وجود دارد، اما این سرویس باز هم در ایران پشتیبانی نمی‌شود و نمی‌تواند برای شما TAP30 یا اسنپ بگیرد.

تمام این قابلیت‌ها برای اندروی از هم‌اکنون فعال است و به‌زودی برای آی‌اواس هم فعال خواهد شد. بدون شک این قابلیت‌های جدید نقشه گوگل را بیش از پیش محبوب خواهد کرد.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا