تکنولوژی

به‌اشتراک گذاشتن حساب نت‌فلیکس جرم است

بر اساس حکم جدید تاییدشده در دادگاه‌های‌ ایالات متحده آمریکا، به‌اشتراک‌گذاری رمزعبور سرویس نت‌فلیکس می‌تواند در زمره جرائمی با پیگرد قانونی قرارگیرد. به‌گزارش وب‌سایت Tweaktown، به‌اشتراک‌گذاری رمزعبور‌ نت‌فلیکس با دیگر اعضای خانواده و یا دوستان که راهکاری متداول در میان کاربران این سرویس ویدئویی به حساب می‌آید، از این پس بر اساس حکم تایید شده در دادگاه استیناف نهم، این امر از جمله جرم‌های ثبت شده در دسته تخلفات رایانه‌ای (CFAA) خواهد بود.

دادگاه استیناف نهم در واقع دادگاهی فدرالی با صلاحیت استینافی فراتر از دادگاه‌های منطقه‌ای است. این حکم جدید، برای جرائم جدی و گسترده‌ای که امنیت و حریم اطلاعات رایانه‌ای را به‌خطر می‌اندازند (و در عین حال تاثیرات جانبی هم روی عموم کاربران از جمله افرادی که هر نوع رمزعبور‌ را به اشتراک می‌گذارند دارند) قابل تعمیم خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید: به پایان عصر تلویزیون رسیده‌ایم؟

این در حالی است که Stephen Reinhardt یکی دیگر از قضات فعال در استیناف نهم، با چنین حکمی مخالفت کرده و معتقد است چنین راهکاری، هزاران کاربر را به مجرمانی با سابقه ارتکاب جرائم غیرعمد تبدیل خواهد کرد و اهداف ضدهک قوانین CFAA را زیر سوال برده و در نهایت عاملی برای تبدیل فعالیت‌های روزانه شهروندان معمولی به جرائم مختلف خواهد شد.

داستان موفقیت نت‌فلیکس را هم بخوانید

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا