تکنولوژی

تمرکز زیر برند i شرکت BMW روی خودروهای بدون راننده

زیر برند “i” برای اولین‌بار در سال 2011 میلادی و با هدف طراحی و تولید خودروهای الکتریکی سبک‌وزن توسط BMW مورد استفاده قرارگرفت اما گزارش‌های جدید، از تغییر سیاست‌های این شرکت خودروسازی در پرتو پیاده‌سازی تکنولوژی ویژه خودروهای بدون راننده حکایت دارند.

به گزارش رویترز، Klaus Froehlichasid از اعضای هیئت مدیره BMW از به‌کارگیری برند “i” برای بخش توسعه و تولید خودروهای بدون راننده این شرکت خودروساز آلمانی خبر داده است.

این تغییر دیدگاه را باید نتیجه عدم استقبال از تنها خودروی تمام الکتریکی این شرکت یعنی i3 دانست که تنها 25 هزار دستگاه از آن در سال گذشته میلادی به فروش رسید. با این تفاسیر، بی‌ام‌دبلیو به جای تلاش برای ایجاد تنوع در طراحی خودروهای الکتریکی تولیدی، تصمیم گرفته تمرکز خود را روی خودروهای الکتریکی مجهز به تکنولوژی‌های خودران بگذارد.

در این راستا، بی‌ام‌دبلیو در حال استخدام افراد متخصص در حوزه یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی بوده تا بتواند قابلیت‌های مختلف مانند کنترل کروز، ترمز اضطراری و کمک به راننده در نگه داشتن خودرو بین دو خط خیابان را در محصولات جدید ادغام کند.

با این وجود به‌نظر نمی‌رسد تا پیش از سال 2021-2020 میلادی شاهد حضور محصول نهایی این شرکت در بازار باشیم. به گزارش وب‌سایت Carscoops، این شرکت تا سال 2018 میلادی همچنان به‌روزرسانی مدل تمام الکتریکی i3 را در دستورکار خواهد داشت.  

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا