تکنولوژی

سیاست جدید اپل برای تولید برنامه‌های مستقل اپل‌واچ

شرکت اپل در خبری رسمی ‌که امروز منتشر شده عنوان کرده از تاریخ یکم ژوئن سال جاری میلادی، تمامی نرم‌افزارهای توسعه یافته برای سیستم‌عامل WatchOS که در اپ‌استور این شرکت ثبت می‌شوند باید برپایه بسته توسعه نرم‌افزاری WatchOS 2 طراحی شوند. به کارگیری این استاندارد به آن معنا خواهد بود که برنامه‌های اپل واچ باید بدون استفاده از آیفون، برای کاربران قابل استفاده باشند.

موضوع وابستگی به دستگاه‌های هوشمند، مشکلی است که دستگاه‌های الکترونیکی پوشیدنی ساخت شرکت‌های دیگر از جمله سامسونگ نیز از آن رنج می‌برند. در نگاه اول، از آنجایی که توسعه‌دهندگان محبور به تولید برنامه‌هایی با کارایی و عملکرد بیشتر خواهند شد این امر می‌تواند به بهبود کیفیت برنامه‌های عرضه شده برای ساعت هوشمند اپل منجر شود اما محدودیت‌های موجود در این ساعت هوشمند (به عنوان مثال عدم بهره‌مندی از قابلیت برقراری ارتباط با اینترنت) مطمئنا محدودیت‌هایی را در عملکردی که برنامه‌ها (بدون تعامل و برقراری ارتباط با آیفون) ارائه می‌دهند، به وجود خواهد آورد.

برخی کارشناسان معتقدند سیاست جدید اپل در واقع برنامه‌ریزی برای رونمایی از نسل جدید ساعت‌های هوشمند این شرکت، با توانایی بهره‌گیری از داده‌های همراه است. 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا