تکنولوژی

چگونه سرعت مک را بیشتر کنیم؟

اگر شما یکی از کامپیوترهای اپل را دارید و بعد از مدتی استفاده سرعت آن به نسبت قبل کمتر شده است می‌توانید راه‌های زیر را امتحان کنید.

یکی از مهمترین کارها سبک کردن دسک‌تاپ است. سعی کنید هیچ فایلی را در دسک‌تاپ نگهداری نکنید و میزکار خود را خلوت نگه‌ دارید. نکته دوم غیرفعال کردن تنظیمات گرافیکی است. سیستم‌عامل‌ها برای حفظ زیبایی تنظیمات گرافیکی فراوانی دارند که از حافظه رم استفاده می‌کنند و با غیر فعال کردن این گزینه می‌توانید کمی سرعت دستگاه خود را افزایش دهید. نکته بعدی سطل زباله یا Trash است، سعی کنید همیشه آن را خالی نگه دارید تا فضایی اشغال نکند. همچنین اگر امان ارتقا سیستم را دارید هارد دیسک دستگاه را به اس‌اس‌دی تغییر دهید.

نکته مهم دیگر نرم‌افزارهایی است که هنگام اجرا شدن سیستم‌عامل اجرا می‌شوند و ممکن است همیشه به آنها نیاز نداشته باشید، اما آنها همیشه همزمان با سیستم‌عامل لود می‌شوند. با غیر فعال کردن این نرم‌افزارها می‌توانید سیستم عامل سبک نگه دارید. در پایان هم همیشه دستگاه خود را به آخرین سیستم‌عامل مجهز کنید و آپدیت‌ها را از دست ندهید. در ادامه می‌توانید مسیر انجام تمام این روش‌ها را ببینید.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا