تکنولوژی

جلوگیری گوگل از استخراج اطلاعات حساس ایمیل

شرکت گوگل ابزار جدیدی را برای کاربران تجاری و شرکت‌ها منتشر کرده که امکان جلوگیری از دسترسی اتفاقی ( و یا حتی عمدی) کارکنان به اطلاعات حساس موجود در ایمیل‌های کاربران خارج از شرکت را ساده‌تر خواهد کرد.

شرکت‌ها و سازمان‌هایی که از این طرح استفاده کنند حالا گزینه‌ای برای فعال کردن ابزار جدید و انتخاب قوانین از پیش‌ مشخص‌شده (به عنوان مثال برای قرنطینه یا عدم پذیرش ایمیل‌هایی که در آن‌ها کد ملی و یا شماره کارت‌های بانکی وجود دارد) را پیش رو خواهند داشت. علاوه بر استفاده از این قوانین و تنظیمات پیش‌فرض، امکان ایجاد جستجوگرهای مختلف (به عنوان مثال برای جستجوی یک لغت خاص) نیز در قالب این ابزار پیش‌بینی شده اما گوگل اعلام کرده در تلاش است تا قوانین و تنظیمات پیش‌فرض بیشتری را به لیست موجود اضافه کند.

در حال حاضر گوگل مجموعه‌ای از تنظیمات پیش‌فرض برای اطلاعاتی مانند شماره امنیتی در آمریکا، کانادا، فرانسه، شماره گواهینامه، شماره‌ کارت‌های اعتباری، سوئیفت کدها و مواردی مشابه را آماده کرده است.

لازم به ذکر است که گوگل، هم متن ایمیل‌ها و هم ضمیمه‌های احتمالی آن‌ها را برای یافتن گزینه‌های مورد نظر کنترل خواهد کرد و این تنظیمات را می‌توان بر روی ایمیل‌های ورودی و خروجی اعمال کرد. علاوه بر این، مدیران سیستم می‌توانند این قوانین را تنها برای بخش خاصی از شرکت و سازمان و یا کارمندانی مشخص شده، وضع کنند. در قالب گزینه‌ متفاوت دیگری، می‌توان تنظیمات را به گونه‌‌ای اجرایی کرد که ایمیل‌هایی با اطلاعات مشخص شده تنها در داخل شرکت قابل رد و بدل شدن باشند و امکان ارسال آن‌ها به گیرندگانی خارج از شرکت وجود نداشته باشد.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا