تکنولوژی

خدمات نقشه گوگل با ساعت اپل سازگار شد

به لطف به روزرسانی برنامه iOS map، خدمات نقشه گوگل سرانجام به ساعت اپل نیز نفوذ کرد. این برنامه برای نمایشگرهای کوچک ساعت اپل بهینه سازی شده است.

به گزارش سی نت، با استفاده از این خدمات می توان با استفاده از ساعت اپل مسیر حرکت مناسب را شناسایی کرد و مقصد موردنظر را پیدا کرد.

همچنین نقشه به روزشده گوگل مدت زمان لازم برای طی کردن مسیر با استفاده از دوچرخه، خودرو، سیستم حمل و نقل عمومی و به طور پیاده را به کاربر اعلام می کند. علاوه بر این شماره تماس صاحبان مشاغل به این نقشه ها اضافه شده و کاربران می توانند محل هر یک از کسب و کارها را از طریق فهرست موجود بیابند.

تا به حال مسیریابی بر روی ساعت های اپل تنها از طریق خدمات نقشه خود اپل ممکن بود، اما مدتی است که انحصار اپل در این زمینه شکسته شده است. البته خدمات نقشه اپل در مجموع کیفیت پایین تری در مقایسه با گوگل دارد و به همین علت تقاضا برای آن بالاست.

خدمات نقشه گوگل برای محصولات مجهز به سیستم عامل iOS اپل تا پاییز سال 2012 و زمان عرضه سیستم عامل iOS 6 به طور مرتب ارائه می شد. اما در آن زمان اپل خدمات نقشه خودش را ابداع و ارائه کرد. اشتباهات فاحش این نقشه باعث شد تیم کوک مدیر عامل اپل رسما از کاربران عذرخواهی کند.

منبع : خبرگزاری فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا