تکنولوژی

خودورهای هوشمند پرنده در راهند

 

پس از عرضه خودروهای زمینی بدون نیاز به راننده، نوبت به ساخت خودروهای پرنده‌ای رسیده که سرنشنان خود را به طور هوایی به مقصد می‌رسانند.

، Juraj Vaculik مدیر عامل شرکت AeroMobil  اعلام کرده که نمونه اولیه خودروی پرنده ساخت این شرکت آماده شده و خرید آن برای علاقمندان از سال 2017 ممکن می شود. این خودروهای هوشمند برای پرواز، جهت یابی و رسیدن به مقصد نیازی به راننده ندارند.

Juraj Vaculik این محصول را انقلابی در حمل و نقل شخصی توصیف کرد که مشکلاتی همچون ترافیک، ضرورت استفاده از فرودگاه و زیرساخت های بد و ضعیف حمل و نقل را برطرف می کند. به گفته وی ساخت خودروهای بدون نیاز به راننده که بر روی زمین حرکت می کنند تاحدی این مشکل را حل می کند. اما راه حل اصلی پرواز در آمان است.

این شرکت از سال 2014 در تلاش برای ساخت این نوع خودروهای پرنده بوده و مدل جدید عرضه شده علاوه بر فرودگاه می تواند از زمین چمن هم برای نشست و برخاست استفاده کند. بنابراین زمین های چمن اطراف بزرگراه ها و پمپ  بنزین ها و … برای آن قابل استفاده خواهند بود.

این خودروها ظرفیت دوسرنشین را دارند و مجهز به چتر نجات برای خروج اضطراری هستند. قرار است در آینده مدل دیگری از این محصول با ظرفیت چهار سرنشین عرضه شود. اطلاعات تکمیلی در مورد ویژگی های این خودرو و از جمله قیمت آن هنوز اعلام نشده است.

منبع : خبرگزاری ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا