تکنولوژی

لنوو زیر تیغ هکرها

 

نوعی آسیب پذیری در نرم افزارهای نصب شده روی لپ تاپ های لنوو یافت شده که اجازه دسترسی هکرها به اطلاعات ذخیره شده را میسر می کند.

 کمپانی های بسیاری به عرضه و تولید لپ تاپ و همینطور محصولات فناورانه می پردازند که از میان آنها می توان به کمپانی هایی مانند لنوو، Dell، ایسوس و … اشاره کرد.

در این میان، لپ تاپ های لنوو، یکی از محصولاتی بوده اند که با استقبال مخاطبان مواجه شده و نگاه های بسیاری را به خود جلب کرده اند. اما در روزهای اخیر، خبرهای متفاوتی درباره وجود نوعی آسیب پذیری در نرم افزارهای نصب شده روی لپ تاپ های لنوو منتشر شده که اجازه دسترسی هکرها به اطلاعات کاربران را میسر می کند.

Superfish، نرم افزاری است که سرو صدای بسیاری به راه انداخته اما لنوو هرگونه ادعایی در این رابطه را رد کرده و Superfish را تنها نوعی ابزار تبلیغاتی در دستگاه هایش دانسته که اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران را برای اهداف تبلیغاتی میسر می کند نه جاسوسی (سوء استفاده از اطلاعات یا رمزهای عبوری کاربران) یا هک کردن داده های آنها.

گفتنی است در سال های اخیر، سرقت اطلاعات، هک شدن یا لو رفتن حساب های شخصی کاربران تبدیل به یکی از معضلات مهم پیش روی جوامع مختلف شده است.

منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا