تکنولوژی

بازوی خود را به تلفن هوشمند تبدیل کنید

 

به تازگی محققان شرکتی دانش بنیان به نام Cicret گامی بلند در جهت عمومی سازی استفاده از فناوری نمایشگرهای قابل انطاف پوشیدنی برداشته است. آنها با ابداع دستبندی ویژه که به راحتی به دور مچ دست بسته می شود، امکان تبدیل کردن بازوی فرد به تلفن همراه یا تبلت را فراهم کرده اند. به بیان دیگر می توان گفت این شرکت قصد دارد بازوی افراد را به تلفن همراه هوشمند تبدیل کند.

این دستبند فناورانه مجهز به WiFi، بلوتوث و میکرو USB است و از این حیث می توان آن را سیستم هوشمند همراهی کامل به شمار می آورد.

نخستین بار ایده ساخت چنین دستبندهایی یک سال پیش مطرح شد و از حدود 6 ماه پیش هم پروژه ساخت اولیه آن آغاز شد و اکنون این فناوری آماده ورود به بازارهای جهانی است.

اوج هنرنمایی به کار رفته در این دستبند مربوط به ریزپروژکتوری می شود که با کارکرد آن بازوی فرد تبدیل به نمایشگری با قابلیتهای متنوع می شود. در کنار این پروژکتور 8 حسگر مجاورتی تعبیه شده است. کاربر با کمی چرخاندن دست سیستم را برای آغاز کار آماده می کند.

در این وضعیت حسگرها حرکت انگشتان کاربر ر تشخیص داده و در حالی که آنها را در حین حرکت بر روی صفحه نوری نقش بسته بر روی بازو دنبال می کنند، کاربر می تواند همچون زمانی که از تلفن همراه یا تبلت استفاده می کند، کار با این سیستم را آغاز کند.

این دستبند که در 10 رنگ متنوع ساخته شده در دو نسخه 16 و 32 گیگابایت حافظه راهی بازار می شود. شرکت سازنده قیمتی درحدود 400 دلار برای آن در نظر گرفته است.

منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا