تکنولوژی

نرخ اینترنت موبایل نسل سوم به صورت پلکانی

 

قائم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تعیین تعرفه خدمات اینترنت موبایل نسل سوم به صورت پلکانی خبر داد که قرار است در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب بسد.

 لطف الله سبوحی  در خصوص آخرین وضعیت تعیین نرخ اینترنت موبایل نسل سوم که ماه گذشته به تصویب رسید و ابلاغ شد اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور بازنگری در آن را داد، گفت: در تعیین تعرفه اینترنت موبایل نسل سوم نرخ دسترسی به هر یک کیلوبایت اینترنت 2.5 ریال، در نظر گرفته شده بود که این رقم تغییر می یابد.

وی گفت: پیشنهاد ارائه شده به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که در جلسه آینده این کمیسیون بررسی می شود حد وسط تری از این رقم خواهد بود به نحوی که ممکن است تعرفه های حجمی را به صورت پلکانی محاسبه کنیم.

قائم مقام رگولاتوری با اشاره ب مشترکان موبایل که هراز گاهی با خطشان به اینترنت متصل می شوند افزود: در این تعرفه باید این افراد نیز در نظر گرفته شوند و اینطور نباشد که برای جابجایی یک مگابایت اطلاعات مجبور به پرداخت هزینه سنگین شوند.

وی با تاکید براینکه در مصوبه تعیین نرخ اینترنت موبایل نسل سوم، کاربری های مختلف تعریف شده است از ضابطه مند شدن بسته های تعرفه ای که از سوی اپراتورهای موبایل پیشنهاد می شود خبر داد.

سبوحی ادامه داد: در این راستا با اپراتورهای موبایل، جلساتی در حال برگزاری است تا فروش اینترنت به صورت بسته ای ضابطه مند شود.

منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا