تکنولوژی

خودرو گوگل با تاخیر می آید

 

گوگل می‌گوید عرضه خودروهای بدون راننده خود را سه سال به تعویق انداخته تا پس از رفع پاره‌ای از مشکلات آنها را در سال 2017 روانه بازار کند.

 گوگل برای تکمیل طراحی این خودروها با مشکلات عدیده ای روبروست. از جمله این مشکلات می‌توان به دستور مقامات ایالت کالیفرنیا به اضافه شدن فرمان به این خودروها اشاره کرد. استدلل این مقامات آن است که خودروهای یاد شده بدون وجود فرمان امنیت کاربران را به خطر می‌اندازند. اما گوگل معتقد است تنها نصب یک دکمه برای صدور فرمان حرکت در خودروهای یاد شده کافی است.

برخی کارشناسان هم می‌گویند اگر چه این خودروها در اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها عملکرد خوبی داشته‌اند، اما نمی‌توان مطمئن بود که در شرایط دشوار و ترافیک‌های سنگین هم به خوبی عمل کنند. یکی دیگر از مشکلات جدی مربوط به احتمال وقوع نقص فنی در زمان حرکت این خودروهاست.

این مشکلات ممکن است عملکرد اجزای رایانه‌ای این خودروها را دچار مشکل کرده و موجب شود تا جان رانندگان به خطر یفتد. همچنین مشخص نیست آیا این خودروها قادر به درک دقیق علائم راهنمایی و رانندگی و چراغ های راهنمایی هستند یا خیر. خودروهای مذکور همچنین برای حرکت به شدت وابسته به نقشه‌های گوگل هستند و وقوع اشتباه در این نقشه ها در مورد جهت حرکت اتومبیل ها و … هم ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد.

حال باید منتظر ماند و دید آیا گوگل تا سال 2017 قادر به رفع همه این مشکلات و چالش ها خواهد بود یا خیر. البته دیگر شرکت‌های خودروسازی نیز با چنین چالش‌هایی مواجه هستند.

منبع : خبرگزاری ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا