تکنولوژی

کوچکترین مودم اینتل ساخته شد

 

شرکت اینتل، کوچکترین مودم جهان را تولید کرد. این مودم که تنها 300 میلیمتر مربع مساحت دارد، ارتباط بین شبکه تلفن همراه و تجهیزات هوشمند را برقرار می کند.

مودم XMM 6255 یک مودم G3 است که به منظور اتصال تجهیزات هوشمند، فناوری های پوشیدنی و تجهیزات امنیتی به اینترنت و شبکه های مخابراتی ساخته شده است. این مودم پیشرفته به گونه ای ساخته شده که قابلیت استفاده در شرایط بسیار سخت و گرمای زیاد را دارد. به علاوه مصرف بسیار کم و ابعاد کوچک این وسیله، آن را به گزینه ای مناسب برای تجهیزات کوچک و ارای ظاهر غیرمعمول تبدیل کرده است.

یکی از کاربرد های بالقوه این مودم، ایجاد شبکه گسترده ای از اشیای هوشمند و مجهز به حسگر است. برای مثال یک کشاورز می تواند حسگرهایی را در مزرعه خود به کار بگیرد که میزان رطوبت خاک را اندازه گیری می کنند. این حسگر با استفاده از مودم XMM 6255 اطلاعات به دست آمده را برای یک کامپیوتر ارسال می کنند و کشاورز دقیقا محل هایی را که نیاز به آبیاری دارند، شناسایی می کند.

شرکت اینتل با تولید این مودم کوچک و پیشرفته قصد ورود به بازار نوظهور اینترنت اشیا را دارد. بازاری که در چند سال گذشته به واسطه تولید و عرضه گسترده گوشی های تلفن هوشمند، تجهیزات آنلاین قابل حمل و انواع دستگاه های تولید شده با قابلیت اتصال به اینترنت، به سرعت شکل گرفته و هر روز بر ارزش مالی آن افزوده می شود.

منبع : ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا