تکنولوژی

نسخه جدید لینوکس عرضه شد

 

شرکت Red Hat نسخه جدیدی از سیستم عامل لینوکس را عرضه کرده است که Enterprise Linux ۷ نام دارد.
شرکت Red Hat با هدف ارتقاء جایگاه سیستم عامل ویژه کسب و کارها نسخه جدیدی از لینوکس را عرضه کرده است. این نسخه از لینوکس علاوه بر اینکه زمینه مناسبی برای انجام عملیات پردازش ابری ترکیبی منبع‏‌باز مثل V-block و FlexPod به دست می‏‌دهد، قادر است عملیات کسب‌و‌کارها را بر روی زیرساخت‏‌های همگرا نیز سهولت بخشد. این شرکت می‏‌کوشد با توسعه این محصول الزامات مربوط به پایگاه‏‌های داده مدرن و نسل بعدی فناوری‏‌های اطلاعاتی را برآورده کند. بنا بر اعلام این شرکت، فناوری‏‌هایی از این دست باعث شده است تا محیط پایگاه‏‌‌های داده پیوسته برای کسب‌و‌کارها در حال تغییر باشد.
بر اساس این گزاش، نسخه جدید لینوکس قادر است با فناوری‏‌های نوین فناوری اطلاعات مثل ماشین‏‌های مجازی و فناوری‏‌های پردازش ابری IaaS (عرضه زیرساخت‏‌ها در قالب خدمات) و PaaS (عرضه پلت‏فرم در قالب خدمات) سازگار باشد. این محصول دارای ویژگی‏‌هایی مثل ارتقاء قابلیت توسعه برنامه‏‌های کاربردی، توسعه حیط‏‌های فیزیکی، مجازی و ابری، ارتقای عملکرد فایل‏‌های سیستمی مثل XFS تا مقیاس ۵۰۰ ترابایت است. ارتقای قابلیت‏‌های امنیتی نیز از دیگر ویژگی‏‌های این نسخه از لینوکس است.
شرکت Red Hat قصد دارد برای تحکیم موقعیت این نسخه از سیستم عامل لینوکس در بازار اقداماتی مثل برگزاری کلاس‏‌های آموزشی و اعطای گواهینامه را انجام دهد.

منبع : همکاران سیستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا