تکنولوژی

روبات آوازخوان با قابلیت چاپ در خانه

 

رکت اینتل روبات سخنگویی عرضه کرده که می تواند راه برود، آواز بخواند، ترجمه و حتی توییت کند این روبات را می توان در خانه چاپ کرد.

این روبات سفید اینتل – جیمی – که 61 سانتی متر طول دارد قرار است اواخر سال جاری میلادی با قیمت تخمینی هزار و 600 دلار به بازار عرضه شود.

گفته می شود مولفه هایی را که نمی توان به طور سه بعدی چاپ کرد مانند موتور و پردازشگر ادیسون اینتل در قالب کیت هایی به فروش می رسد.

“برایان کرزانی” مدیر اجرایی اینتل این روبات را در کنفرانس “کد” در کالیفرنیا عرضه کرده است. این روبات بر روی صحنه خود را معرفی و دستهایش را برای حاضران در سالن تکان داد.

اینتل، جیمی را یک روبات تحقیقاتی معرفی کرده است اما قصد دارد طرح های سه بعدی قابل چاپ را بدون شارژ برای نسخه های کمتر پیشرفته عرضه کند.

جیمی به گونه ای برنامه ریزی شده است که می تواند آواز بخواند، زبانهای مختلف را ترجمه کند، توییت ارسال کرده و حتی نوشابه های خنک سرو کند.

شرکت اینتل پس از آنکه در انقلاب تلفن همراه عقب ماند و پیشرفت اندکی در تلفن هوشمند و تبلت از خود نشان داد، طی یک سال گذشته تلاش کرده اس تا در فناوری های نوظهوری مانند لباس های هوشمند پیشگام باشد.

صاحبان این روبات قادر خواهند بود آنها را برنامه ریزی کنند تا کارهای منحصر به فردی را انجام دهند.

دارندگان روباتها می توانند این برنامه ها را به شکل اپلیکیشن های قابل دانلود با دیگر کسانی که این روباتها را دارند به اشتراک بگذارند.

اینتل امیدوار است قیمت کیت های این روبات طی پنج سال به کمتر از هزار دلار برسد.

این شرکت همچنین قصد دارد تا برنامه های آنلاین رایگان را عرضه کند تا مردم در اصلاح این برنامه ها به آنها یاری برسانند.

برایان جانسون پژوهشگر اینتل و مجری این پروژه گفت: آنچه که در مود یک مدل منبع باز هیجان انگیز است این است که عموم مردم در ساخت نخستین نسل از روبات های مصرفی و منبع اجتماعی سهیم می شوند.

به اعتقاد وی استفاده از خرد جمعی به ما کمک می کند ایده ، ابتکار و خلاقیت بسیار بیشتری داشته باشیم.

آنها در حال حاضر الگوی روبات پایلوت – جیمی- را با 10 گروه از دانشکاه های مختلف به اشتراک گذاشته تا آنها را دانلود و چاپ کرده و ایده های هوشمند خود را برنامه ریزی کنند.

 

منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا