تکنولوژی

چاپگر لیزری سامسونگ برچسپ Blue Angle دریافت کرد

 

چاپگر لیزری مونو و چندمنظوره سایز  A4  سامسونگ برچسب سازگاری با محیط زیست “فرشته آبی Blue Angle” را از آن خود کردند

 

شرکت سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد که چاپگر مونو لیزری و چند منظوره A4 این شرکت که در سال 2013 به بازار عرضه شده‌اند، موفق به دریافت برچسب اکو سیستم “فرشتة آبی Blue Angle” از سوی وزارت محیط زیست دولت فدرال آلمان شدند. گواهی سازگاری با محیط زیست فرشتة آبی به مدت 35 سال راهنمای خریداران محصولات دوستدار محیط زیست بوده است. اعتماد زیاد به این گواهی‌نامه آن را به کمترین لازمة شرکت در حضور در مناقصات بخش عمومی در دولت‌ها و شرکت‌های عضو اتحادیة اروپا تبدیل کرده است.

اخیرا بندهایی به گواهینامة جدید فرشتة آبی اضافه شده که شامل سنجش و شناسایی ذرات یا مواد مضر و آلودگی صوتی و ارزیابی مصرف انرژی است.

 

بررسی اختصاصی آی‌تی ایران از چندکاره لیزری سامسونگ 

 

سامسونگ با ایجاد تغییراتی در طراحی سیستم‌های داخلی و تونر چاپگرهایش، همواره سعی کرده که قوانین مربوط به محیط زیست را در محصولاتش رعایت کند. همین تلاش‌ها نیز موجب شده 20 مدل از چاپگرهای تک‌منظوره و MFP‌های این شرکت که در سال 2013 عرضه شده‌اند، گواهینامة جدید فرشتة آبی را دریافت نمایند. این در حالی است که تاکنون هیچ شرکتی این گواهینامه را در زمینه چاپگرهای خود کسب نکرده است.

جوسانگ اون، معاون ارشد رئيس فروش و بازاريابي سامسونگ در اینباره گفت: “ما با همكارانمان در آلمان همكاري نزدیکی داشته‌ايم تا بتوانيم پرينترها را با ضوابط جديد آزمايشي مطابقت دهيم.” وی افزود: “ما معتقديم اين به روز رسانی‌ها، هنگام دريافت پيشنهادات مناقصات از طرف آژانس‌ها و كمپاني‌هاي دولت آلمان در سال 2014،  مزاياي زيادي برايمان خواهد داشت.”

وی همچنین گفت: “ما مفتخريم كه به مدرك برچسب اکو سیستم فرشتة آبی براي چاپگرهاي تک‌منظوره و چند کاره دست يافته‌ايم. اين امر نشان‌دهنده تعهد شفاف ما به پايداري محيطي و پيشرفت فناوری دوستدار محيط زيست در چرخه توليد محصولاتمان است.”

گفتنی است که در ماه آوریل 50 محصول سامسونگ موفق به دريافت درجه EPEAT شده‌اند كه يك گواهی آمريكائي برای محصولات دوستدار محيط زيست به شمار می‌آید. 

در ماه ژوئیه نیز پرينترهاي رنگي ليزري A4 و سري چند منظوره  CLP-415/CLX-4195  سامسونگ تقديرنامة “دستاورد مهم کم مصرف” از طرف آزمايشگاه بايرز (Buyers Lab) دريافت كردند. این لابراتوار یکی از متصديان پیشگام تست ابزار در آمريكا است.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا