تکنولوژی

آیا نسل بعدی آی پد با سنسور اثر انگشت عرضه می شود؟

 

 iPad 5 و iPad Mini 2  پانزده اکتبر معرفی می شوند اما آیا iPad Mini 2 به همراه صفحه نمایش رتینا عرضه می شود؟ آیا ممکن است دگمه اصلی iPad 5 به سنسور اثر انگشت مجهز شود؟ این سوالاتی است که بسیاری منتظر شنیدن جوابش هستند.

تکنولوژی جدیدی که اپل در تازه ترین محصولش iPhone5s تعبیه کرده عکس العمل های متفاوتی را بین مردم ایجاد کرد. بعضی آن را دوست داشتند و بعضی این قابلیت را چندان جذاب نمیدانند. بسیاری در مورد میزان امنیت این سنسورها ابراز نگرانی کردند اما فراموش نکنیم که اطلاعات این سنسورها به روی هیچ سروری در اینترنت ذخیره نمی شود. زمانی که شخصی انگشتش را به روی این سنسور قرار میدهد, فقط عکس انگشت است که درخود گوشی آیفون ذخیره می شود. 

البته همیشه معایب تکنولوژی های جدید بعد از عرضه آن محصول به عموم بیشتر نمایان می شود. برخی عنوان می کنند که تکنولوژی اسکنر اثر انگشت iPhone 5s زمانیکه مثلا انگشت زخم دارد یا روغن یا ماده دیگری آلوده است تقریبا بی فایده است که البته صحت این مورد در حال آزمایش است.

در هر صورت احتمال زیادی دارد که آی پد ۵ به این تکنولوژی مجهز شود زیرا اپل همیشه امنیت محصولات جدیدش را ارتقا می دهد.البته درمورد آي پد مینی ۲ شاید این اتفاق نیفتد. می توانیم امیدواریم باشم که حد اقل به صفحه نمایش رتینا مجهز شود.

اما چیزی که از آن مطمئن هستیم وجود پردازنده  A6 به دلیل قیمت ارزان ترآن است.

iPad 5به احتمال زیاد به پردازنده A7  واسکنر اثر انگشت مجهز خواهد بود.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا