تکنولوژی

دسترسى اينترنت در پروازهاى مسافرى

بى بى سى – روزهاى سفر با هواپيما به عنوان راهى براى گريز موقت از دغدغه هاى زندگى روزمره در آسمان، به پايان رسيده است.
شرکت هواپيمايى لوفتانزا از روز 15 ژانويه در پروازهاى خود به آمريکا به مسافران امکان داد به اينترنت متصل شده و به تبادل پست الکترونيکى (ايميل) با ساير نقاط جهان بپردازند.
براى راه اندازى خدمات اينترنتى در داخل هواپيما از تماس ماهواره هاى استفاده مى شود که به مديران شرکت ها اجاه مى دهد حين سفر ميان آمريکا و اروپا تماس خود با محل کارشان را حفظ کنند.
لوفتانزا اين خدمات را طى يک دوره آزمايشى 3 ماهه به طور رايگان به مسافران خود عرضه مى کند.
نخستين هواپيماى تجارى که به هنگام پرواز به مسافران امکان دسترسى به اينترنت را مى دهد ميان شهر فرانکفورت آلمان و واشنگتن آمريکا پرواز مى کند.
در جريان اين دوره آزمايشى، مسافرانى که به هنگام پرواز خواهان استفاده از اينترنت هستند بايد از رايانه هاى کتابى خود استفاده کنند.
“اسکات کارسون”، معاون ارشد شرکت بوئينگ و مسئول راه اندازى اين پروژه، گفت که براى حفظ تماس با مراکز اينترنتى روى زمين از ماهواره استفاده مى شود.
وى گفت: “طى 5 سال اخير نياز مسافران شرکت هاى تجارى براى حفظ تماس با زمين همچنان افزايش يافته است و فن آورى نيز اجازه اين کار را داده است.”
شرکت بوئينگ براى نصب خدمات اينترنتى داخل هواپيما از 15 شرکت از جمله “بريتيش ارويز” سفارش دريافت کرده است.
آقاى کارسون گفت اين خدمات ابتدا تنها در مسيرهاى ميان اروپا و آمريکا در دسترس خواهد بود اما در صورت افزايش تقاضا به پروازهاى آسيايى نيز تعميم داده خواهد شد

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا