اپلگوگلموبایل

آیفون در مقابل اندروید: کدام یک برای عکاسی بهتر است؟

توجه داشتن به کیفیت دوربین یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید تلفن همراه است که اکثر مردم به آن توجه بسیاری می‌کنند. بیشتر از 90% عکس‌ها با تلفن‌های همراه گرفته می‌شود، پس توجه داشتن به کیفیت دوربین تلفن همراه یکی از مهم‌ترین نکات برای هر شخص است. سنجیدن عملکرد دوربین تنها به آیفون یهتر است یا اندروید ختم نمی‌شود و شما در هنگام انتخاب تلفن همراه، باید بدانید که چه نوع عکاسی را می‌خواهید انجام دهید. هر تلفن همراه دارای یک سری از نکات مثبت و منفی در هنگام عکس برداری است.

ما در این مطلب به شما کمک می‌کنیم که نکات مثبت و منفی هر تلفن همراه را بسنجید و با توجه به آنها، بهترین گوشی را برای عکاسی انتخاب کنید. با ما همراه باشید!

مقایسه دوربین گوشی‌های اندروید و آیفون

آیفون در برابر اندروید کدام یک دوربین بهتری دارند
آیفون در برابر اندروید کدام یک دوربین بهتری دارند

تلفن‌های همراه اندروید و آیفون هر دو قابلیت‌های منحصر به فردی را به مصرف کنندگان می‌دهند. این قابلیت‌ها به شما این اجازه را می‌دهند که عکس‌های بهتری را با گوشی خود بگیرید. تلفن‌های همراه مختلف قابلیت‌های مختلفی دارند که شما به عنوان خریدار می‌توانید آنها را با یکدیگر مقایسه کنید تا به بهترین نتیجه برسید. این نکات به شما کمک می‌کنند که بتوانید هنگام خریدن یک تلفن همراه مناسب برای عکاسی، به بهترین نتیجه برسید.

مقایسه قیمت

قیمت روز گوشی موبایل هر روزه در حال تغییر و کم و زیاد شدن است که کار خریداران را مقداری سخت‌تر کرده است. درست مثل هر کالای دیگری توجه داشتن و سنجیدن قیمت تلفن‌های همراه امری طبیعی در هنگم خرید گوشی مناسب برای عکاسی است و توجه داشتن به قیمت، یکی از بهترین فاکتورها برای سنجیدن دو گوشی آیفون و اندروید است. گوشی‌های آیفون دارای قیمت بالاتری نسبت به رقیبان مشابه اندرویدی خود دارند. این تفاوت قیمت به دلیل قابلیت‌های موجود بر روی گوشی‌های مختلف است. ممکن است که گاهی اوقات با پرداخت قیمت کمتر، برخی از قابلیت‌ها را از دست بدهید و یا برعکس، برخی از قابلیت‌ها را با قیمت کمتر در اختیار خود قرار دهید.

قیمت گوشیهای موبایل سامسونگ به مقدار چشمگیری پایین‌تر از رقیب‌های آیفونی خود است، اما باید در نظر داشت که گوشی‌های آیفون به طور معمول دارای امکانات و قابلیت‌های بیشتری هستند که برای برخی افراد بسیار کارآمدتر باشد.

مقایسه برنامه‌های عکسبرداری

مقابیسه ایفون و سامسونگ
مقابیسه ایفون و سامسونگ

برنامه‌های عکسبرداری به مصرف کنندگان اجازه می‌دهد که از دوربین خود بیشترین کارایی را دریافت کنند. وقتی به مقایسه برنامه‌های عکسبرداری آیفون و اندروید می‌رسد، گوشی‌های آیفون برنامه‌های بیشتری را در اختیار مصرف کنندگان خود قرار می‌دهد که می‌تواند برای افرادی که به عکاسی حرفه‌ای علاقه‌مند هستند بسیار کارآمد باشد. این به این دلیل نیست که گوشی‌های اندرویدی از نظر داشتن برنامه‌های عکاسی ضعیف‌تر باشند! گوشی‌های اندرویدی نیز دارای برنامه‌های عکاسی زیادی هستند که به شما کمک می‌کنند تا عکس‌های بهتر و با کیفیت‌تری را با گوشی خود بگیرید.

مقایسه سخت افزار

لنز عکسبرداری هر تلفن همراه به نوعی سخت افزار شناخته می‌شود و کیفیت عکسبرداری به قدرت این سخت افزار ارتباط مستقیم دارد. هر دو گوشی آیفون و اندرویدی دارای لنزهای باکیفیت و قدرتمندی هستند که عکس‌های باکیفیت، خوش رنگ و تمیزی را به کاربران می‌دهند. در هنگام انتخاب یک تلفن همراه برای عکاسی، سنجیدن قدرت لنزها و سنسورها یکی از مهم‌ترین نکات برای خریداران است. گوشی‌های آیفون معمولاً دارای لنزهای بهتری هستند که با رزولوشن بیشتری در دسترس کاربران قرار می‌گیرند که نسبت به گوشی‌های اندرویدی یک نکته مثبت به حساب می‌آید.

مقایسه رزولوشن

هر دو گوشی آیفون و اندروید دارای رنج گسترده‌ای از رزولوشن‌های مختلف هستند که هر کاربر می‌تواند انتخاب از بین آنها یکی را انتخاب کند. در نظر داشته باشید که رزولوشن یکی از مهم‌ترین عامل‌ها در کیفیت عکسبرداری است و می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در نتیجه عکاسی داشته باشد.

گوشی‌های اندرویدی دارای رنج کیفیتی 1080 تا 4k هستند، اما گوشی‌های آیفون دارای کیفیت 8k نیز هستند که می‌تواند در انتخاب کردن شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. هرچند که تشخیص دادن کیفیت 8k از کیفیت 4k کار بسیار دشواری است و در بیشتر مواقع شما تفاوتی بین این دو کیفیت را احساس نمی‌کنید. قابل توجه است که کیفیت 8k به این معنی است که عکس‌های شما عمق بیشتر و رنگ‌های بهتری را خواهند داشت.

در نظر داشته باشید که گوشی‌های اندرویدی نیز در هنگام صحبت از رزولوشن حرف‌هایی برای گفتن نیز دارند! برحی از گوشی‌های اندرویدی دارای رزولوشن‌های بالایی هسند و قابلیت عکسبرداری در فرمت RAW را دارند که کار شما را برای منتشر کردن و ادیت کردن عکس‌ها بسیار راحت‌تر می‌کند.

مقایسه سیستم دو دوربینی

برخی از گوشی‌های اندرویدی و آیفونی دارای قابلیتی هستند که به کاربران اجازه این را می‌دهد که از دو دوربین برای عکاسی استفاده کنند. این قابلیت به شما کمک می‌کند که کنترل بیشتری را هنگام عکسبرداری داشته باشید و در نهایت به کیفیت بهتری برسید. گوشی‌های اندرویدی معمولا معروف به استفاده بیشتر از این قابلیت هستند و ما شاهد وجود داشتن این قابلیت بر روی اکثر تلفن همراه‌های اندرویدی هستیم. این قابلیت یکی از مهم‌ـرین عامل‌ها در افزایش کیفیت عکس هستند و اگر شما به دنبال استفاده از این قابلیت هستید، ما به شما خرید تلفن‌های اندرویدی را پیشنهاد می‌کنیم.

مقایسه قابلیت پرتره

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌ها برای عکسبرداری، داشتن قابلیت عکسبرداری پرتره است. با داشتن این قابلیت شما می‌توانید به راحتی بر روی سوژه اصلی خود تمرکز داشته باشید و بتوانید تصویر پشتی سوژه خود را تار کنید. هر دو گوشی‌های اندرویدی و آیفون دارای این قابلیت هستند و مقایسه آنها با یکدیگر بسیار سخت است اما، گوشی‌های آیفون به داشتن این قابلیت معروف هستند و جزو اولین مدل از تلفن‌های همراه هستند که این قابلیت را به کاربران داده‌اند.

کلام آخر

همانطور که در این مطلب گفته شد، هر دو گوشی‌های اندرویدی و آیفونی دارای یک سری از نکات مثبت و منفی هستند که می‌تواند به کاربران کمک کند تا به نتیجه انتهایی راحت‌تری برسند. گوشی‌های اندرویدی دارای حافظه بیشتر، عمر باتری بیشتر و قیمت کمتری نسبت به گوشی‌های آیفونی هستند که می‌توانند نکات قوت خوبی برای گوشی‌های اندرویدی باشند. ما در این مطلب سعی داشتیم که لیستی از امکانات عکسبرداری گوشی‌های اندرویدی و آیفونی را به شما معرفی کنیم و با دید منطقی به مقایسه این دو مدل از تلفن‌های همراه بپردازیم. از همراهی شما متشکریم!

 

نویسنده: امیرحسین نظری

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا