تک‌شاخ

تکشاخ | گپ با بنیانگذار زرین پال

یازدهمین برنامه تکشاخ فردای اقتصاد – تحلیل هفتگی تکنولوژی و استارتاپ – به بررسی چالش‌های صنعت فینتک و پرداخت‌یارها اختصاص دارد.

مصطفی امیری هم‌بنیانگذار و مدیرعامل استارتاپ « زرین پال» در این برنامه چالش‌های بیش از یک دهه فعالیت استارتاپ‌های فینتک پرداخته است.

به گفته امیری در نزدیکی ایران و در ترکیه و امارات شاهد رشد قابل توجه استارتاپ‌های حوزه فینتک هستیم اما در بانک مرکزی ایران نیازهای امروز جامعه در استفاده از ابزارهای نوین نادیده گرفته می‌شود.

امیری معتقد است به رغم فرصت‌های زیاد در ایران  اگر سرویس مناسب عرضه نشود و ابزار مناسب برای نگهداشت دارایی مردم شکل نگیرد سمت و سوی نیاز مردم

بزرگترین چالش این صنعت این است که با برچسب‌ پولشویی جلوی نوآوری در کشور در این عرصه گرفته شد در حالی که تکنولوژی حتما برای این مشکل هم راه حل دارد اما بانک مرکزی تصمیم گرفت که بسیاری از مسایل را با شرکتهای اقماری خودش پیش ببرد و فرصتی به استارتاپها برای حضور در این عرصه داده نشده است.

در این برنامه همچنین با حضور مجتبی طباطبایی متخصص هوش مصنوعی آخرین تحولات این عرصه مورد بحث و تحلیل قرار گرفته است.

در برنامه این هفته همچنین تازه‌ترین محصولات ارایه شده در رویداد اپل و اختلالات اخیر اینترنت در ایران مورد بحث قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا