شبکه‌های اجتماعی

تردید ایلان ماسک نسبت به آینده «ایکس» 

اگرچه ایلان ماسک در ماه‌های اخیر تمامی‌تلاش خود را برای تبدیل ایکس (توییتر سابق)، به پلتفرمی‌برای ابراز آزادانه عقاید و البته بستری برای درآمدزایی بیشتر به کار بسته، اما به نظر می‌رسد که وی نسبت به آینده این شبکه اجتماعی چندان هم خوشبین نیست.

این مرد بلندپرواز دنیای فناوری اخیرا اعلام کرد ممکن است در آینده، شبکه اجتماعی ایکس نتواند موفق عمل کند و شاید با شکست مواجه شود. او در این خصوص گفت: حقیقت غم‌انگیز این است که در در حال حاضر، شبکه اجتماعی بزرگی وجود ندارد و ممکن است ایکس محکوم به شکست باشد.

اگرچه بر اساس داده‌های مرکز تحقیقاتی Sensor Tower، اپلیکیشن تردز که روز ۵ ژانویه عرضه شد و از آن به عنوان رقیب جدی ایکس یاد می‌شود، توانست در کمترین زمان به آمار ۱۰۰ میلیون کاربر برسد، اما تقریبا شش هفته پس از عرضه، گزارش‌ها حاکی از آن است که تعداد کاربران فعال این شبکه اجتماعی از ۴۴ میلیون نفر در زمان راه‌اندازی به حدود ۱۰ میلیون نفر رسیده است.

این یعنی، اوضاع برای تردز هم که تحت مالکیت شرکت متا قرار دارد، تعریف چندانی ندارد. با این حساب، می‌توان گفت که تلاش‌های ماسک برای پاکسازی این پلتفرم از اکانت‌های جعلی و ربات‌ها و همچنین تبدیل آن به یک سوپر اپلیکیشن کارساز نبوده است.

صحبت‌های ماسک در حالی مطرح شد که اخیرا و به دلیل تصمیم اخیر ایکس مبنی بر حذف کردن قابلیت بلاک کردن در این شبکه اجتماعی، انتقادهای زیادی متوجه وی شد. اقدامی‌که باعث شد بسیاری از چهره‌های فعال حوزه فناوری از ایلان ماسک و لیندا یاکارینو، مدیرعامل ایکس، درخواست کردند تا در این تصمیم خود تجدیدنظر و این قابلیت را برای افزایش امنیت افراد در فضای آنلاین حفظ کنند.

اخیرا و در ماه مه گزارشی منتشر شد که در آن، ارزش سهام شرکت توییتر برابر با ۱۵ میلیارد دلار برآورد شد که تقریبا یک سوم پولی است که ایلان ماسک برای خرید آن پرداخت کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا