کافه بازار

بازار هشدار داد: اپلیکیشن‌های بانکی را از منابع نامعتبر دانلود نکنید

آ‌ی‌تی‌‌ایران– کافه بازار به کاربران هشدار داده که اپلیکیشن‌های بانکی را از منابع نامعتبر دانلود نکنند. این هشدار بعد از کشف چند بدافزار در نسخه‌های جعلی چند همراه بانک ایرانی از سوی این مارکت اندرویدی منتشر شده است. 

کافه بازار در پستی که در پلتفرم ویرگول منتشر کرده، با استناد به گزارشی اعلام کرده که پژوهشگران یک شرکت بین‌المللی حوزه امنیت نرم‌افزار و سخت‌افزار (Sophos X-Ops) به تازگی از کشف بدافزار در نسخه‌های جعلی چند همراه‌بانک ایرانی از جمله ملت، صادرات و رسالت خبر داده‌اند.

 بررسی‌های پژوهشگران نشان می‌دهد چند مدل بدافزار با کپی‌برداری از اپلیکیشن‌های پرداختی سعی کرده‌اند کاربران این بانک‌ها را مورد حمله قرار بدهند.

در ا‌دامه، این پژوهش هشدار داده که نسخه‌های جعلی این همراه‌بانک‌ها در شبکه های اجتماعی و منابع غیرمعتبر منتشر شده و تاکید کرده که تنها نسخه‌های موجود در کافه‌بازار (بازار)، نسخه‌های قانونی است.

حسین بیات، مدیر تیم بررسی برنامه‌های کافه‌بازار، در مورد چگونگی انتشار نسخه‌های اپ‌هایی مانند همراه‌ بانک در این فروشگاه و رعایت مسائل امنیتی، در این زمینه گفت: «کافه‌بازار به دلیل ارتباط مستقیم با تیم‌های توسعه نرم‌افزاری و امنیتی بانک‌های ایرانی، پیش از انتشار همراه‌بانک‌ها، از صحت و اعتبار همه‌ی نسخه اطمینان پیدا می‌کند. همچنین کاربران با اسکن نرم‌افزارها توسط ده آنتی ویروس جهانی، پیش از دانلود و نصب، امکان می‌یابند که از سلامت نسخه‌ی مد نظر خود مطمئن شوند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا