ارز دیجیتال

امکان مشارکت کاربران نوبیتکس در استخرهای دارایی رمزارزی  

کاربران نوبیتکس با تامین نقدینگی استخر دارایی رمزارزی، می‌توانند در سود احتمالی موقعیت‌های فروش تعهدی سهیم شوند و در عین حال، اصل دارایی رمزارزی خود را نیز حفظ کنند.

امکان تامین نقدینگی ازسوی کاربران در استخر مشارکت، به‌عنوان یکی از زیرمحموعه‌های نوبیتکس-دیفای که به اختصار «نوبیفای» نامگذاری شده، ارائه شده است. این سرویس، یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد در نوبیتکس است.

استخر مشارکت، محل تامین نقدینگی برای قابلیت فروش تعهدی در نوبیتکس است. در واقع موجودی کاربران وکالت‌دهنده در استخر مشارکت نوبیتکس تجمیع می‌شود و استخر به‌عنوان واسط، آن را بین کاربران وکالت‌گیرنده توزیع می‌کند تا آنها دارایی‌های رمزارزی را در موقعیت‌های فروش تعهدی خود استفاده کنند و از روند نزولی بازار سود ببرند. سود حاصل از این فرآیند که متعلق به وکالت دهندگان است، با شرط ضمن عقد وکالت طی فرمول مشخصی با وکالت گیرنده‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.

مشارکت در استخر دارایی بیشتر برای کاربرانی مفید است که همه یا بخشی از دارایی خود را هولد کرده‌اند و تا مدتی قصد فروش آن را ندارند و خودشان نیز قصد ورود به معامله‌های فروش تعهدی را ندارند، به این ترتیب با قرار دادن داراییشان در استخر مشارکت، به‌طور غیرمستقیم از موقعیت فروش تعهدی که سایر کاربران وارد آن شده‌اند سود می‌برند.

در حال حاضر امکان استفاده از استخر مشارکت و قابلیت فروش تعهدی برای رمزارزهای بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، دوج کوین، شیبا اینو، سولانا، لایت کوین، بیت کوین کش، پالیگان، فانتوم، کاردانو، ایاس، آوه، بیبی دوج، فلوکی اینو و تتر در نوبیتکس فراهم است. به تدریج امکان مشارکت در استخرهای دیگری هم فراهم خواهد شد.

سود حاصل از مشارکت در هر استخر در انتهای دوره محاسباتی به صورت ریالی به کیف پول کاربر واریز خواهد شد. زیان احتمالی در موقعیت فروش تعهدی به عهده وکالت‌گیرنده خواهد بود و وکالت‌دهنده یا همان کاربری که دارایی خود را در اختیار استخر دارایی قرار داده، در زیان احتمالی شریک نیست.

دوره محاسباتی هر مشارکت، یک ماه است. این دوره بازه‌ای است که در آن محاسبه و تخصیص سود به کاربران وکالت‌دهنده انجام می‌شود و از ابتدای هر ماه شمسی شروع و انتهای هر ماه شمسی به پایان می‌رسد. اگر کاربرِ وکالت‌گیرنده موقعیت خود را در روز آغازین موقعیت به پایان برساند، تمام سود متعلق به خودش خواهد بود و سهمی به استخر نخواهد رسید. اما اگر موقعیت برای روزهای بعدی تمدید شود، سهم وکالت‌گیرنده از سود به‌صورت روزانه کاهش و سهم وکالت‌دهنده افزایش خواهد یافت.

تمام این فرایند ازسوی نوبیتکس انجام می‌شود و کاربران وکالت‌دهنده صرفا با فشردن دکمه نوبیفای و ورود به صفحه استخر مشارکت، میزان دارایی مورد نظر خود را وارد استخر مشارکت می‌کنند. مشارکت در استخرهای فروش تعهدی نوبیتکس مشمول هیچ کارمزدی نمی‌شود و کاربران می‌توانند بدون پرداخت هزینه و کارمزد، در تمام استخرها مشارکت کنند. همچنین لغو مشارکت در استخر مشارکت به‌صورت پیش فرض لحظه‌ای و در صورت درگیر بودن دارایی در موقعیت‌های فروش نهایتاً تا ۲۴ ساعت انجام می‌شود و دارایی به حساب کاربر وکالت‌دهنده برمی‌گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا