مایکروسافت

تازه‌ترین گزارش مایکروسافت از فروش کنسول‌های ایکس باکس منتشر شد

مایکروسافت در جریان رویدادی در کشور برزیل اعلام کرد این شرکت تاکنون ۲۱ میلیون دستگاه کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس را به فروش رسانده است.

اگرچه مایکروسافت جزییاتی را در خصوص میزان فروش هر کدام از این کنسول‌ها به صورت جداگانه ارائه نکرد، اما به این نکته اشاره داشت که ۴۸ درصد از کاربران ایکس باکس سری اس، جزو تازه‌واردان به این اکوسیستم محسوب می‌شوند.

در حال حاضر، کاربران می‌توانند با پرداخت ۲۹۹ دلاری یعنی ۱۰۰ دلار کمتر از پلی استیشن ۵، کنسول ایکس باکس سری اس را که خریداری کنند. طبق اطلاعات منتشرشده، این قیمت پایین یکی از دلایل استقبال کاربران از این کنسول بوده است.

مایکروسافت همچنین اعلام کرد که مجموع فروش کنسول‌های ایکس باکس سری اس و ایکس و همچنین ایکس باکس وان، از مرز ۷۹ میلیون دستگاه عبور کرده است. با یک حساب و کتاب ساده، می‌توان فهمید این شرکت تاکنون ۵۸ میلیون دستگاه کنسول ایکس باکس وان را به فروش رسانده است. این کنسول در اواخر ۲۰۱۳ معرفی و تولید آن در اواخر ۲۰۲۰ متوقف شد.

البته برای مقایسه و درک بهتر این اعداد و ارقام می‌توان نگاهی هم به آمار فروش شرکت رقیب داشت؛ جایی که سونی تا ۳۱ ماه مارس، ۱۱۷.۲ میلیون دستگاه پلی استیشن ۴ را به فروش رساند.

ارائه این گزارش از فروش کنسول‌های ایکس باکس در حالی صورت گرفت که مایکروسافت برای مدتی و پس از قبول شکست از سونی در بازار کنسول‌ها، گزارشی از فروش محصولات خود منتشر ن‌می‌کرد.

سونی همچنین اخیرا اعلام کرد که تا ۳۱ مارس امسال، حدود ۳۸.۴ میلیون دستگاه پلی استسشن ۵ را فروخته و قرار است در روز چهارم آگوست، تازه‌ترین گزارش این شرکت از میزان فروش کنسول‌های این شرکت ارائه شود.

طبق گفته کارشناسان، این اقدام مایکروسافت را می‌توان تلاشی از سوی این شرکت برای نشان دادن خود به عنوان یکی دیگر از بازیگران (هرچند کوچک‌تر) در بازار کنسول‌ها تلقی کرد. شاید هم با این کار، قصد دارد رگولاتورها را متقاعد کند خرید استودیو بازی‌سازی اکتیویژن بلیزرارد، یک اقدام ضدرقابتی نیست و بتواند از این طریق، چراغ سبز نهایی را دریافت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا