ایرانخودرو

سازمان حمایت پلتفرم‌های آگهی آنلاین را از درج قیمت خودرو منع کرد 

آی‌تی‌ایران- سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در نامه‌ای به پلتفرم‌های آنلاین آگهی از آنها خواسته است که قیمت خودرو صفر کیلومتر داخلی را بالاتر از نرخ اتحادیه فروشندگان اتومبیل اعلام نکنند.

در این نامه خطاب به پلتفرم‌هایی همچون دیوار، شیپور، باما، کارنامه و … خواسته شده که به دلیل نوسانات اخیر در بازار خودرو و افزایش قیمت حاشیه بازار نسبت به قیمت کارخانه این اقدام در دست انجام قرار گیرد.

همچنین در این نامه از این پلتفرم‌ها خواسته شده که آگهی فروش سایر خودروها شامل کارکرده و صفر کیلومتر که قیمت آنها در سایت اتحادیه بارگذاری نشده است به صورت توافقی و بدون نمایش قیمت منتشر شود.

از سوی دیگر در این نامه از پلتفرم‌ها خواسته شده تا اطلاع ثانوی و برای ساماندهی بازار خودرو قیمت‌ها از سقف آخرین قیمت بارگذاری شده در سایت اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه و فروشندگان اتومبیل تجاوز نکند و این درحالی است که آخرین قیمت‌های درج شده در این سایت به آدرس www.uead.ir از دی ماه سال ۱۳۹۹ به روز نشده است.

این اولین بار نیست که سایت‌های آگهی خودرو منع از درج قیمت می‌شوند. بهار سال ۱۳۹۸ نیز به دستور دادستانی برای کنترل قیمت بازار خودرو قیمت‌ها به صورت کامل از این پلتفرم‌ها حذف شد. اتفاقی که به باور مدیرعامل دیوار کمکی به کنترل قیمت در این بازار نکرد. اشکان آرماندهی در گفت‌وگوی اخیر خود با برنامه تک شاخ اعلام کرد که حذف قیمت خودرو در آن زمان باعث عدم شفافیت بیشتر در این بازار و رشد بیشتر قیمت خودرو شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا