ارز دیجیتال

تاثیر اخبار ارز دیجیتال روی قیمت ارزهای دیجیتال تا چه حد است؟

مطالعه اخبار ارز دیجیتال این روزها تبدیل به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کاربران در این بازار شده است. خیلی از افراد برای رسیدن به اهداف مالی خود به دنبال مطالعه اخبار و اطلاعاتی هستند که جهت‌دهی درستی برای خرید و فروش آنها به وجود آورد. اما از یک طرف نوع تأثیرپذیری روندها در بازار کریپتوکارنسی از اخبار و از طرف دیگر وجود شایعات و اخبار کذب زیاد در این بازار باعث شده تا به این سادگی‌ها این امکان برای تریدرها وجود نداشته باشد. به همین دلیل بر آن شدیم تا در این مقاله به صورت کامل به شرح این موضوع پرداخته و چند سایت خبری معتبر و مناسب را نیز برای مرور اخبار معتبر معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال بازاری پر از اخبار و شایعات

بسیار مهم است که اخبار ارز دیجیتال را از کجا دنبال کنید. زیرا اولاً بازار رمز ارزها بازاری است که به شدت به اخبار وابسته است و روند قیمت هر یک از رمز ارزهای بازار تحت تاثیر اخبار حاکم بر آنها است و از طرف دیگر مطالعه اخبار کذب و شایعات می‌تواند باعث ورود به معاملات اشتباه شده و در نتیجه باعث ضرر کردن شود. اگر تنها چند هفته در بازار ارز دیجیتال فعالیت داشته باشید، به خوبی به اهمیت اخبار آشنا بوده و می‌دانید که بدون اطلاع از اخبار بیت کوین و سایر رمز ارزها نمی‌توانید معاملات موفقی برای خود رقم بزنید.

با این حساب اگر شما منبع موثقی برای مطالعه اخبار کریپتوکارنسی نداشته باشید، در درجه اول نمی‌توانید جهت‌دهی مناسبی برای روند قیمت‌ها پیدا کنید و بعد از آن ممکن است حتی با دیدگاه اشتباه وارد بازار شوید.

اخبار معتبر ارز دیجیتال را از کجا دنبال کنیم؟

با درک اهمیت اخبار ارز دیجیتال حالا سوال مهم اینجاست که اخبار معتبر بازار را از کجا دنبال کنیم؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش باید اخبار را دسته‌بندی کرده و بر اساس نوع اخبار به دنبال انتخاب یک منبع مناسب باشید. به عنوان مثال اخبار کریپتوکارنسی‌ها از نوع تحلیل فاندامنتال را می‌توانید از سایت معروف کوین تلگراف دنبال کنید. مقاله‌های تحلیلی این سایت هر چند به زبان انگلیسی است، اما می‌تواند دیدگاه خوبی نسبت به شرایط بازار برای شما ایجاد کند. برای مطالعه اخبار ورود و خروج کوین‌های جدید به بازار هم می‌توانید سراغ سایت معروف کوین مارکت کپ بروید که اتفاقاً یک سایت کاملاً تخصصی برای این بازار است. برای مطالعه اخبار اتریوم و اخبار بیت کوین هم اگر به دنبال یک منبع فارسی هستید، سایت والکس می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

برای کسانی که سطح زبان خوبی دارند استفاده از منابع انگلیسی می‌تواند گزینه بهتری باشد اما برای آن دسته از افرادی که هم نگران اخبار و شایعات زرد هستند و هم ترجیح می‌دهند خیلی زود از اخبار موثق مطلع شوند، استفاده از سایت والکس می‌تواند گزینه بهتری باشد.

اخبار معتبر ارز دیجیتال را از کجا دنبال کنیم؟
اخبار معتبر ارز دیجیتال را از کجا دنبال کنیم؟

اخبار بیت کوین در والکس

اشاره موکد به اخبار بیت کوین و در کنار آن اخبار اتریوم داریم. در میان اخبار کریپتوکارنسی‌ها خبرهای مربوط به بیت کوین و اتریوم اهمیت به مراتب بیشتری دارند. زیرا این دو رمز ارز با توجه به حجم بالای معاملاتی که دارند، بیشترین تاثیرگذاری را روی روند آلت کوین‌ها داشته و بروز هرگونه خبر در شبکه آنها می‌تواند مانند بمب بازار را به جنبش در آورد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتماً برای این رده از اخبار ارز دیجیتال از خدمات سایت والکس استفاده کنید. زیرا اخبار بیت کوین و اخبار اتریوم در این سایت اولاً خیلی سریع برای شما آماده می‌شود و از این گذشته تحلیل‌های فنی و حرفه‌ای را نیز می‌توانید همراه با آنها مشاهده کنید.

ترید با اخبار ارز دیجیتال

درباره اخبار ارز دیجیتال صحبت کردیم و نحوه دسترسی به این اخبار را نیز با هم مرور نمودیم. سوال بسیار مهم اینجاست که چگونه می‌توانیم با اخبار کریپتوکارنسی ترید کنیم و چه استراتژی می‌تواند بهترین سوددهی را برای ما به دنبال داشته باشد؟ روش‌های زیادی برای ترید با اخبار کریپتوکارنسی وجود دارد که هر کس بنا به تجربه و شناخت خود از بازار از یکی از این روش‌ها استفاده می‌کند. شما هم می‌توانید از استراتژی زیر برای این منظور استفاده کنید.

  • در قدم اول نمودار آلت کوین‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهید و میزان همبستگی آنها را با نمودار بیت کوین تجزیه و تحلیل کنید. این لیست را می‌توانید در سایت والکس ببینید.
  • ۱۰ ارز دیجیتالی که بیشترین همبستگی را با نمودار قیمت بیت کوین دارند انتخاب کنید.
  • حالا تنها کافی است اخبار بیت کوین را مطالعه کرده و در صورت مثبت بودن شرایط بازار برای خرید یکی از این آلت کوین‌ها اقدام نمایید.

با توجه به اینکه معمولاً میزان نوسان آلت کوین‌ها به مراتب بیشتر از بیت کوین است، با این استراتژی شما می‌توانید در هر ترید سود ۱۰ تا ۳۰ درصدی را به دست آورید.

به طور کلی یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت ارزهای دیجیتال همیشه اخبار و شایعات و رفتار نهنگ‌ها بوده است؛ چرا که این بازار به شدت تحت تأثیر هیجانات سرمایه‌گذران است؛ بنابراین ضروری است که منبع معتبر و به‌روزی را برای دنبال کردن اخبار انتخاب کنید.

منبع: آی‌تی ایران

 

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا