ایرانشبکه‌های اجتماعی

مرکز ملی فضای مجازی: ۶۰ درصد از کسب‌وکارها در پلتفرم‌های ایرانی حضور پیدا کردند

آی تی ایران- شورای عالی فضای مجازی در جلسه روز گذشته خود با حضور رئیس جمهوری گزارشی از رشد استفاده پلتفرم‌های داخلی ارائه داده است. طبق این گزارش که جزییات بیشتر آن در دست نیست گفته شده که بیش از ۶۰ درصد از کسب‌وکارها روی ۱۰ پلتفرم داخلی حضور پیدا کرده‌اند.

در بیش از یک ماه گذشته و با شروع فلیترینگ پلتفرم‌های پرکاربر از جمله اینستاگرام و واتس‌اپ دولت تلاش‌های زیادی برای استفاده از پلتفرم‌های داخلی به کار برده است. حتی اخیرا وزیر ارتباطات در گفت‌‍وگویی اعلام کرده که رشد و توسعه استفاده از پلتفرم‌های داخلی را از وظایف خود می‌داند.

در این زمینه عصر روز گذشته (۱۷ آبان) در جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور رئیس جمهوری اعلام شده که حضور کسب و کارها روی ۱۰ پلتفرم داخلی افزایش داشته و بیش از ۶۰ درصد از کسب و کارها در پلتفرم‌های ایرانی حضور پیدا کرده‌اند.

براساس گزارش سایت دولت در این جلسه همچنین بر استفاده بیشتر از پلتفرم‌های داخلی و تقویت شبکه ثبات به خصوص سرعت و کیفیت اینترنت تاکید و مقرر شد وزارت ارتباطات برای بهبود وضعیت خدمات شبکه اقدام کند.

در این جلسه گزارشی هم از آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات ارائه و همچنین وضعیت اقتصاد دیجیتال و چالش‌های موجود در این حوزه مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.

صیانت از حریم خصوصی و امنیت اطلاعات کاربران در پلتفرم‌های ایرانی نیز از دستورات جلسه روز گذشته شورای‌عالی فضای مجازی بود که اعضا پس از بحث و بررسی درباره آن مقرر کردند قوه قضائیه بخشنامه‌ای در این رابطه به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کند.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. 정품 비아그라,비아그라구매,비아그라구입,처방전없이 초간편주문.합리적인가격.비아그라 퀵배송,비아그라온라인약국,시알리스.각종 발기부전치료제 판매 전문 온라인스토어 13년동안 단 1건도 가품판매에 관한 스캔들이 없는 믿을수 있는 스토어 입니다.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا