گوگل

یوتیوب، قیمت سرویس «یوتیوب پریمیوم» را افزایش ‌می‌دهد

یوتیوب از افزایش هزینه اشتراک ماهانه سرویس یوتیوب پریمیوم (YouTube Premium) در برخی از کشورها خبر داد و اعلام کرد که این تغییر از ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) اعمال خواهد شد.

با این سرویس که کاربران غالب آن خانواده‌ها هستند، تا ۵ عضو یک خانواده می‌توانند به نسخه بدون تبلیغات این پلتفرم آنلاین تماشا و اشتراک ویدیو دسترسی داشته باشند و از قابلیت‌های دیگری همچون دانلود محتواهای آنلاین و پخش در پس‌زمینه بهره‌مند شوند.

حال بنابر اعلام یوتیوب، یوتیوب پریمیوم از تاریخ مذکور به ۲۲.۹ دلار افزایش خواهد یافت. این تغییر فعلا از سوی برخی کاربران کشورهای آمریکا، بریتانیا، کانادا و آرژانتین گزارش شده است. با این حال، یوتیوب هنوز هیچ واکنشی را در قابل انتشار این گزارش‌ها نشان نداده است.

این تصمیم یوتیوب در حالی اتخاذ شده که طی ماه‌ها اخیر، چند شرکت فعال در این حوزه، بهای سرویس‌های خود را افزایش داده‌اند. اپل از جمله این شرکت‌هاست که قیمت خریدها در اپ استور را افزایش داده تا از این طریق، برخی از تبعات نوسانات قیمت دلار و تورم این روزهای جهان را جبران کند. گفته می‌شود که یوتیوب نیز بنابر چنین دلایلی، این تصمیم را در خصوص یوتیوب پریمیوم اتخاذ کرده است.

اگرچه یوتیوب سعی دارد تا درآمدزایی از طریق این سرویس را افزایش دهد، اما این رویه قطعا به مذاق کاربران خوش نخواهد آمد. این شرکت اخیرا از کاربران نسخه رایگان می‌خواهد تا به نسخه پولی و اشتراک منتقل شوند تا بتوانند ویدویوها را در فرمت ۴K مشاهده کنند.

از دیگر شرکت‌هایی که قیمت سرویس‌های خود را افزایش داده‌اند می‌توان به نتفلیکس اشاره کرد که قیمت خدماتش را بین یک تا دو دلار بالا برده است. همچنین شرکت آمازون، قیمت اشتراک ماهانه سرویس آمازون پرایم را از ۱۲.۹۹ دلار به ۱۴.۹۹ دلار و بهای اشتراک سالانه این سرویس را از ۱۱۹ به ۱۳۹ دلار افزایش داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا