خودروخودرو الکتریکی

خودروهای تسلا به اینترنت استارلینک مجهز می‌شوند

ایلان ماسک اخیرا اعلام کرد که نسل جدید اینترنت ماهواره‌ای استارلینک این شرکت به آنتن‌های سلولاری مجهز خواهد بود که از قابلیت برقراری ارتباط با گوشی‌های اپراتورهای تی-موبایل در آمریکا و احتمالا سایر اپراتورها در دیگر کشورها برخوردار خواهند بود.

ماسک همچنین در توییتر و در پاسخ به سوال برخی از کاربران عنوان کرد که نسل جدید ماهواره‌های استارلینک به خودروهای الکتریکی تسلا نیز متصل خواهند شد. با این حال، وی جزییات بیشتری را در خصوص نحوه برقراری این ارتباط و متصل شدن به ماهواره‌ها ارائه نداد.

ایلان ماسک همچنین مشخص نکرد که کاربر چگونه می‌تواند در مواقعی که از دکل‌های تلفن همراه زمینی دور است، چگونه می‌تواند از این قابلیت ارتباطی استفاده کند. مدیرعامل تسلا در ادامه مدعی شد که پوشش ماهواره به سلولار از ماهواره‌های استارلینک می‌تواند ارتباطی با سرعت بین ۲ تا ۴ مگابیت بر ثانیه را ارائه دهد.  

هرچند این سرعت نمی‌تواند برای مواردی همچون پخش زنده ویدیو از دوربین‌های خودرو و یا مواردی از این دست، کافی باشد اما می‌تواند در مکان‌هایی که دسترسی به اینترنت وجود ندارد و آسمان نیز صاف است، مفید و کاربردی باشد.

تسلا طی سال‌های اخیر، بسته‌های ارتباطی اینترنت را به صورت قابلیتی استاندارد برای دارندگان خودروهای الکتریکی خود فراهم می‌کرد. هرچند خودروهایی که تا قبل از پایان ژوئن ۲۰۱۸ خریداری شدند، بسته پریمیوم را بدون پرداخت هزینه اضافی توسط خریدار دریافت می‌کردند اما افرادی که خودروی خود را بعد از ۲۰ ژوئن ۲۰۲۲ خریداری کرده‌اند، بسته اینترنت معمولی برای استفاده قابلیت‌هایی همچون نقشه داخلی خودرو و مسیریابی در آنها فعال می‌شد.

تسلا این سرویس‌ها را تا پایان عمر خودرو در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد اما هرگونه تغییر و یا ارتقا، نیازمند پرداخت هزینه اضافی است. برای مثال، اضافه کردن قابلیت ارتباطی پریمیوم برای خودرویی که فاقد آن است، ۹.۹۹ دلار در ماه و یا ۹۹ دلار در سال برای کاربران هزینه دارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا