ایلان ماسکشبکه‌های اجتماعی

تقویت احتمال پیروزی توییتر در نبرد حقوقی با ایلان ماسک

دادگاه این جدال حقوقی در ماه اکتبر برگزار خواهد شد

قاضی پرونده شکایت توییتر از ایلان ماسک، ماه اکتبر را به عنوان زمان برگزاری دادگاه بررسی این جدال حقوقی اعلام کرد که نشان از پیروزی توییتر در اولین رویارویی حقوقی با ایلان ماسک دارد.
به گفته کارشناسان، این حکم دادگاه دلاور می‌تواند خبر خوبی برای توییتر باشد که به دنبال بررسی و حل و فصل سریع این اختلاف بود. قاضی پرونده پس از شنیدن استدلال‌های توییتر، نظر این شرکت را که مدعی شد هرگونه تاخیر باعث آسیب جدی به این پلتفرم خواهد شد، پذیرفت.
کاتلین مک کورمیک، رئیس دادگاه دلاور در این رابطه گفت که تاخیر در رسیدگی به این پرونده، آسیب‌های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت و هرچه این تاخیر بیشتر باشد، خطر و تهدید آن نیز بیشتر خواهد شد.
توییتر از این جدال به دنبال یک حکم قانونی است که ایلان ماسک را وادار کند که معامله خرید توییتر را نهایی کند. طبق توافق صورت گرفته، ماسک اعلام کرد که در ازای پرداخت ۵۴.۲۰ دلار برای هر سهم، توییتر را خریداری خواهد کرد.
اما ایلان ماسک در طی هفته‌های اخیر، نگرانی یا بهتر بگوییم ادعاهایی را در خصوص تعداد حساب‌های جعلی و ربات‌ها در این شبکه اجتماعی مطرح کرد و به همین بهانه، قصد دارد به این توافق و نهایی کردن آن تن ندهد.
یکی از وکلای توییتر در این جلسه که به صورت مجازی برگزار شد، ایلان ماسک را به تلاش برای خرابکاری متهم کرد. ویلیام ساویت گفت: او (ماسک) تمامی‌تلاش خود را می‌کند تا به توییتر ضربه بزند.
ایلان ماسک در هشتم ژوئیه گفت که به سه دلیل، این قرارداد را فسخ خواهد کرد. وی گفت: توییتر با عدم ارائه اطلاعات کافی و درست درباره تعداد اکانت‌های اسپم، این توافق را نقض کرده است. همچنین تعداد اکانت‌های اسپم را در اطلاعاتی که به ناظر مالی ایالات متحده داده، به درستی اعلام نکرد و اخیرا نیز یکی از کارمندان ارشد این شرکت را بدون مشورت با او (ماسک) از این شرکت اخراج کرده است.
اندرو راسمن، وکیل ماسک گفت این اتهام که ماسک در تلاش برای آسیب رساندن به کسب‌وکار توییتر بوده است، احمقانه است. به گفته این وکیل، ماسک هیچ علاقه‌ای به آسیب رساندن به این شرکت ندارد.
راسمن گفت برای حل این اختلاف، به زمان بیشتری نیاز است چراکه بحث یکی از بزرگ‌ترین معاملات خصوصی در تاریخ مطرح است و قرار است در مورد شرکتی تصمیم‌گیری شود که حجم انبوهی از اطلاعات را در اختیار دارد که می‌بایست تجزیه و تحلیل شود.
اما نداشتن فرصت و برگزاری زودهنگام جلسه دادگاه، برای ماسک خبر خوبی نیست چرا که نمی‌تواند شواهد کافی را برای اثبات ادعای خود در خصوص گسترش اسپم‌ها در این شبکه اجتماعی گردآوری کند.
با این حال، مک کورمیک از طرفین خواست تا برنامه زمانی خود را برای جلسه دادگاه ماه اکتبر که به گفته او پنج روز طول خواهد کشید، تنظیم کنند. ناظران حقوقی می‌گویند که این جلسه می‌تواند به نفع توییتر باشد که خواستار پایبندی ماسک به توافقی است که در ماه آوریل منعقد کرد.

منبع
gizmodo

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا