شبکه‌های اجتماعی

۴۰ درصد از جوانان از تیک تاک و اینستاگرام برای جست‌وجو استفاده ‌می‌کنند

محبوبیت تیک تاک در میان کاربران جهانی، این اپلیکیشن را به چیزی فراتر از یک شبکه اجتماعی برای ارسال و مشاهده ویدیوهای کوتاه تبدیل کرده است.  

بر اساس اطلاعات داخلی گوگل که اخیرا توسط وب‌سایت تک‌کرانچ منتشر شده، تقریبا ۴۰ درصد از کاربران نسل Z (متولدین بین اوخر دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی) برای جست‌وجوهای خود تیک تاک و اینستاگرام را به سرچ گوگل و سرویس مپس این شرکت ترجیح می‌دهند.

تیک تاک که در حال حاضر، به عنوان اپلیکیشنی که توانسته سریع‌ترین رشد و فراگیری را در میان شبکه‌های اجتماعی تجربه کند، شناخته می‌شود، در طی سال‌های اخیر به محبوبیتی فراتر از تصور دست یافته و همین امر سبب شده تا بسیاری از رقبا همانند اینستاگرام و اسنپ‌چت به الگوبرداری از برخی قابلیت‌های آن اقدام کنند و سرویس‌هایی همچون ریلز و اسپات‌لایت را عرضه کنند.  

اخیرا یکی از مدیران گوگل تایید کرده که فرمت تیک تاک، در حال تغییر روش جست‌وجو در اینترنت توسط جوانان است و گوگل در تلاش است تا خود را با شرایط جدید وفق دهد.  

پرابهاکار راغاوان، معاون ارشد گوگل در کنفرانس فناوری Fortube Brainstorm Tech با استناد به بررسی‌های داخلی این شرکت گفت: تقریبا ۴۰ درصد از جوانان وقتی به دنبال مکانی برای ناهار می‌گردند، به نقشه گوگل یا سرچ گوگل مراجعه ن‌می‌کنند، بلکه از تیک تاک یا اینستاگرام کمک می‌گیرند.

شرکت گوگل ضمن تایید این آمار گفت: ما با رقابت شدیدی از سوی منابع مختلفی از جمله موتورهای جست‌وجوی عمومی‌و تخصصی و همچنین اپلیکیشن‌های اختصاصی مواجهیم.

این شرکت در ادامه افزود که در حال اضافه کردن تغییراتی در موتور جست‌وجوی خود است تا بتواند کاربران جوان را جذب کند که از جمله این طرح‌ها می‌توان به ارائه قابلیت حرکت دوربین گوشی روی یک منطقه توسط کاربر و دریافت فوری اطلاعاتی جامع از این منطقه اشاره کرد.

چندی پیش نیز گزارشی در خصوص تهدید تیک تاک برای یوتیوب منتشر شد که این پلتفرم نیز متعلق به آلفابت، شرکت مادر گوگل است. طبق آخرین پیش‌بینی‌ها، درآمد تبلیغاتی تیک تاک تا سال ۲۰۲۴ از یوتیوب پیشی خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا