چگونهگوناگون

۴ روش کندن برچسب در و پنجره دوجداره

آیا شما هم  بعد از نصب در و پنجره دوجداره به این فکر افتاده‌اید که چگونه برچسب‌های آن را جدا کنید. لیبل روی پنجره‌ها معمولا اطلاعات عمومی آن پنجره و پروفیل را شامل می‌شود، اطلاعاتی نظیر شرکت سازنده، نام مشتری، عرض و ارتفاع، شرکت سفارش دهنده، رنگ شیشه دوجداره و ضخامت جداره‌های آن…

اگر صاحب خانه هستید، به احتمال زیاد از نصب پنجره‌های جدید و به دنبال آن جدا کردن برچسب‌ها یا نواری که پنجره‌های جدید معمولاً روی آن‌ها پوشانده می‌شوند، لذت می‌برید. اما کندن برچسب پنجره‌ها کار راحتی نیست چرا که ممکن است جای آن‌ها روی پنجره بماند. اگر قصد خرید پنجره دوجداره با کیفیت و با دوام دارید، می‌توانید با شماره ۷۹۱۳۲-۹۸۲۱+ تماس بگیرید. کارشناسان هافمن شما را در این امر یاری خواهند کرد.  

روش‌های حذف برچسب پنجره

ابتدایی‌ترین روش‌های حذف برچسب فقط به یک ماده ساده نیاز دارد که به احتمال زیاد در حال حاضر در بیشتر منازل موجود است.

استفاده از الکل و تیغ

این روش اگر به درستی انجام شود، روشی قابل اعتماد برای حذف هرگونه برچسب از شیشه با حداقل خطر آسیب است. روی برچسب‌ها الکل بمالید و اجازه دهید ۱۰ تا ۳۰ دقیقه خیس بخورد. سپس با تیغ بتراشید تا چسب باقی مانده آن از بین برود.

این فرآیند ممکن است کمی وقت گیر باشد، زیرا به احتمال زیاد باید چند بار اسپری کنید، خراش دهید و تا زمانی که کاملاً جدا شود ادامه دهید. اگر علاقه‌ای به استفاده از تیغ ندارید، می‌توانید یک کارت اعتباری قدیمی جای‌گزین کنید، فقط از لبه آن به عنوان «خراش دهنده» استفاده کنید.

استفاده از محلول آب صابون

برخی از تولیدکنندگان پنجره، اصولی‌ترین روش حذف برچسب پنجره را  استفاده از کف آب و صابون می‌دانند. از یک پارچه برای تمیز کردن پنجره استفاده کنید، محلول صابون را بمالید و تا زمانی که برچسب کنده شود ادامه دهید.

استفاده از روغن

یکی دیگر از روش‌های آزموده‌شده، مقداری روغن سبزیجات یا روغن آشپزی را از آشپزخانه‌تان بردارید و روی لیبل‌ها اسپری کنید یا آن را با اسفنج بمالید تا کل منطقه «خیس» شود. اجازه دهید روغن چند دقیقه بماند و سپس از دستمال کاغذی برای برداشتن آن استفاده کنید.

استفاده از روغن اکالیپتوس

اگر از طرفداران تمیز کردن با مواد طبیعی هستید، روغن اکالیپتوس به طور طبیعی چسبندگی‌ها را از بین می‌برد، بنابراین بهترین راه برای خلاص شدن از شر برچسب‌های استفاده از این محلول است.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، چندین راه مختلف برای تمیز کردن مواد چسبنده بر روی پنجره‌ها و سطوح شیشه‌ای جدید شما پس از نصب وجود دارد. در حالی که همه این روش‌ها ۱۰۰ درصد موفقیت آمیز نیستند، ترکیبی از روش‌ها می‌تواند به خوبی کار کند و می‌توانید مطمئن باشید که پنجره شما بهتر از زمانی که تازه نصب شده و برچسب دارد به نظر می‌رسد.

چگونه برچسب‌های محافظ پنجره را جدا کنیم؟

یک دستمال کاغذی خشک بردارید و روی آن مقداری الکل بمالید. سپس، آن را روی برچسب‌ها قرار دهید. با استفاده از حوله، برچسب را به طور کامل خیس کنید، خواهید دید که برچسب شروع به نرم شدن و چروک شدن می‌کند. از یک سوهان پلاستیکی یا یک کارت پلاستیکی برای خراش دادن برچسب استفاده کنید.

چگونه برچسب‌های روی پنجره یو پی وی سی را پاک کنیم؟

برای کندن این برچسب‌ها می‌توانید از پاک‌کننده ناخن استفاده کنید، این محلول بر روی سطوح پلاستیکی هم به راحتی جواب می‌دهد. محلول دیگری که به منظور جدا کردن برچسب پنجره یو پی وی سی مورد استفاده قرار می‌گیرد پارافین است، پارافین آب شده برچسب‌ها یا لیبل‌های روی پنجره را نرم می‌کند و مرحله خراشیدن با تیغ را راحت‌تر می‌کند. جنس پروفیل در و پنجره هافمن به گونه‌ای طراحی شده است که شما می‌توانید به راحتی به کمک روش‌های بالا برچسب را از روی آن جدا کنید.

نکات طلایی در رابطه با برچسب پنجره دوجداره

  •  برای کندن برچسب پنجره‌ها هر چه «زودتر» اقدام کنید این کار آسان‌تر خواهد بود.
  •  برچسب‌های روی پنجره دوجداره برای سالم ماندن و حفاظت از پروفیل آن است، برای حفظ سلامت آن بهتر است بعد از خرید برچسب اطراف را جدا کنید.
  •  حداکثر تا ۴۵ روز بعد از نصب پنجره برچسب‌ها را جدا کنید.
  •  برخی از افراد تصور می‌کنند با ماندن برچسب روی پنجره از پنجره خود  محافظت می‌کنند در صورتی که این ذهنیت اشتباه است و در طولانی مدت باعث آسیب دیدن پروفیل می‌شود.  

سخن آخر

در این مطلب بهترین روش‌های جدا کردن برچسب از روی در و پنجره دوجداره را بررسی کردیم، در صورتی که با هیچکدام از روش‌های بالا لیبل‌ها جدا نشد شما می‌توانید از کارشناسان هافمن به آدرس https://hofmannprofile.com کمک گرفته و این مشکل را حل کنید.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا