متا

جدایی شریل سندبرگ از متا بعد از ۱۴ سال

شریل سندبرگ، پس از ۱۴ سال همکاری با مارک زاگربرگ، اعلام کرد که از سمت خود به عنوان مدیر ارشد عملیات (COO) متا کناره‌گیری خواهد کرد.
با این حال، سندبرگ همچنان در هیئت مدیره متا به فعالیت خود ادامه خواهد داد. وی با انتشار پستی در شبکه اجتماعی فیسبوک از تصمیم خود برای ترک متا در پاییز امسال خبر داد و اعلام کرد که طی چند ماه آینده، مسئولیت خود را محول خواهد کرد.
خاویر اولیوان که در حال حاضر به عنوان مدیر ارشد رشد (CGO) در شرکت متا فعالیت دارد، وظایف مدیر ارشد عملیات را برعهده خواهد گرفت. اما طبق گفته مارک زاکربرگ، وظایف اولیوان با آنچه شریل سندبرگ انجام می‌داده، متفاوت خواهد بود.
در پست منتشرشده توسط زاکربرگ آمده که خاویر از این پس، روی موضوعات داخلی و عملیاتی متمرکز خواهد بود و با بهره‌گیری از سابقه درخشان خود، در اجرای کارآمدتر و دقیق‌تر امور به این شرکت کمک خواهد کرد.
سندبرگ در سال ۲۰۰۸ به فیسبوک پیوست تا به این شرکت در دستیابی به هدف خود در ایجاد یک تجارت تبلیغاتی چند میلیارد دلاری کمک کند. در آن زمان، او یکی از شناخته‌ترین مدیران این شبکه اجتماعی بود چرا که نویسنده کتابی پرفروش تحت عنوان Lean In بود.
او در مدت زمان حضور خود در متا با مسائل مختلف و رسوایی متعددی مواجه بود که از جمله آنها می‌توان به موضوع کمبریج آنالیتیکا و همچنین دخالت شرکت در انتخابات و گسترش اطلاعات نادرست اشاره کرد.

سندبرگ اعلام کرد که پس از کناره‌گیری از متا، زمان بیشتری را صرف کارهای بشردوستانه و بنیادی که خود مدیریت آن را بر عهده دارد، اختصاص خواهد داد.
جدای سندبرگ تنها تغییر بزرگ در متا طی ماه‌های اخیر نیست؛ چندی پیش نیز مایک شروپفر، یکی از مدیران ارشد فناوری متا با این شرکت خداحافظی کرد و زاگربرگ نیک گلک را به عنوان رئیس امور جهانی این شرکت منصوب کرد.
مدیرعامل متا اعلام کرد که چند مدیر اجرایی دیگر را در قالب بخشی از طرح ساماندهی مجدد که با جدایی سندبرگ همزمان شده، جابجا و تعدیل خواهد کرد. زاکربرگ گفت: فکر می‌کنم متا به جایی رسیده است که گروه‌های محصول و کسب‌وکار یکپارچه شوند، نه اینکه همه این گروه‌ها به طور جدا از هم فعالیت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا