شبکه‌های اجتماعی

«همیشه رایگان» از شعار تلگرام حذف می‌شود

«ذخیره سازی ابری نامحدود برای چتها و رسانه»، برگ برنده جدید تلگرام در برابر رقبا

اگرچه خدمات تلگرام در شروع کار خود را یک پیامرسان کاملا رایگان معرفی کرده بود، قرار است رویکرد این شبکه اجتماعی به درآمدزایی از خدمات تغییر کند. به این ترتیب شعار «همیشه رایگان» به زودی از اطلاعاتی که حین ثبت‌نام به کاربر نمایش داده می‌شود حذف و سرویس‌های پولی جدیدی برای دسته مشخصی از کاربران طراحی خواهد شد.

اگر اپلیکیشن تلگرام را اکنون دانلود کنید با عبارت «تلگرام برای همیشه رایگان است. بدون تبلیغات. بدون هزینه اشتراک» روبرو می شوید اما ظاهرا این شعار به زودی حذف خواهد شد. همان طور که پیش از این گزارش شده بود تلگرام پولی در دست توسعه است و نسخه آزمایشی بتای این سرویس نشان می دهد که قابلیت‌هایی مانند واکنشها و استیکرهای اختصاصی خواهد داشت. بررسی کد نسخه جدید اپلیکیشن تلگرام نشان داده که این سرویس پیام رسان عبارت “رایگان برای همیشه” را از شعار خود حذف کرده است.

این موضوع توسط الساندرو پالوسی، طراح برنامه و افشاگر، کشف شده است و نشان می دهد در نسخه جدید اپلیکیشن تلگرام، عبارت همیشگی تغییر کرده و پیامی با این مضمون خوانده می شود: «تلگرام ذخیره سازی ابری نامحدود برای چتها و رسانه فراهم می کند». هیچ اشاره دقیقی به اشتراک نشده است اما همه می دانند که این سرویس به زودی نسخه پولی خود را عرضه خواهد کرد.

هنوز معلوم نیست این شعار جدید چه زمانی در اپلیکیشن تلگرام به نمایش درخواهد آمد و ممکن است زمانی باشد که «تلگرام پریمیوم» رسما رونمایی می شود. نسخه ۸.۷.۴ اندرویدی تلگرام همچنان حاوی پیام قدیمی «رایگان بودن این برنامه برای همیشه» است.

بر اساس گزارش وب سایت اندروید پلیس، تلگرام از اواخر سال ۲۰۲۰ درباره یک سرویس پولی برای کمک به درآمدزایی از این اپلیکیشن پیام رسان صحبت کرده است اما رسما اعلام نکرده که سرویس جدید چگونه خواهد بود. جزئیات نسخه بتای iOS این اپلیکیشن در ماه جاری نشان داد که سرویس پولی، نشان ستاره‌ای به کاربر خواهد داد که در بالای چتها و پروفایل وی نمایش داده می شود و تایید می‌کند که کاربر، عضو سرویس پولی است. هنوز معلوم نیست طرح “تلگرام پریمیوم” چقدر قیمت دارد و آیا شامل تجربه‌های انحصاری بیشتری می شود. همچنین درباره این که چه زمانی این نسخه پولی قابل دسترس خواهد شد، مطرح نشده است. با این حال کاربران نسخه رایگان قادر به مشاهده استیکرهای پولی در چتها نخواهند بود. اما کسانی که مشترک نیستند، پیشنهاد برای ارتقا به طرح پریمیوم را مشاهده خواهند کرد.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا