استارتاپ

جذب سرمایه استارتاپ ابردراک از شرکت خدمات انفورماتیک

ابر دراک به بیش از ۲۷هزار وبسایت خدمات‌دهی می‌کند و ۴۰ پاپ سایت در ۴ قاره دنیا نیز دارد.

به گفته نایب رییس هیئت مدیره شرکت ابر دراک٬ این شرکت در حال حاضر ۵هزار حساب کاربری فعال دارد و به ۲۷ هزار وب‌سایت خدمات دهی می‌کند. به گفته او ابر دراک در ۴۰ نقطه و ۴ قاره پاپ سایت دارد. این نقاط در ۴ مرکز داده داخلی و ۱۲ مرکز داده خارجی میزبانی می‌شوند.

در جریان نشست خبری شرکت ابر دراک که با حضور نمایندگان شرکت خدمات انفورماتیک برگزار شد٬ موسسان و سرمایه‌گذاران ابر دراک ضمن معرفی تاریخچه فعالیت خود و شکل گیری اَبردِراک، به بیان برنامه‌های آینده  این کسب و کار ابری در پی این سرمایه‌گذاری پرداختند.  

سارا موسوی‌راد نائب رییس هیئت مدیره اَبردِراک در ابتدای این مراسم به بیان تاریخچه شکل‌گیری و مسیر فعالیت از زمان  شروع به کار شرکت تا جذب سرمایه پرداخت و برخی از دستاوردهای اَبردِراک در این مدت سه ساله را برشمرد و گفت: شاید مهمترین دستاورد فردی برای همه ما اراده برای توسعه و استفاده از استعدادهای فنی، علمی و انسانی بیرون از پایتخت بود.  

جذب سرمایه ابردراک از شرکت خدمات انفورماتیک

همچنین به گفته نایب رییس هیئت مدیره ابر دراک٬ ۹۵ درصد از مشتریان این شرکت از محصول CDN ٬ ۴ درصد از محصول iass و ۱ درصد هم از سرویس streaming استفاده می‌کنند.

جذب سرمایه ابردراک از شرکت خدمات انفورماتیک

سید سینا سلطانی مدیرعامل ابردِراک نیز در صحبت‌های مقدماتی خود به نحوه ارتباط با سرمایه‌گذارها و تعداد مذاکرات انجام شده در پروسه جذب سرمایه اَبردِراک پرداخت و در مجموع تعداد مذاکرات انجام شده را ۱۰ مورد برشمرد. او در توضیح دلیل فعالیت شرکت در طول ۳ سال  بدون جذب هیچ گونه سرمایه‌ای از بیرون، به این باور اشاره کرد که تولید ثروت برای اَبردِراک در اولویت نیست و  به رسانه‌ها گفت: جذب سرمایه در راستای تسهیل توسعه محصولات اَبردِراک و ارائه خدمات ابری با کیفیت و قابل اتکا صورت گرفته  و تا کنون تامین مالی از راههایی مانند وام، مضاربه، جاری شرکا و فروش سهام انجام شده  چون ادامه سرویس دهی و توسعه تا زمان رسیدن به نتیجه مطلوب هدف فاز نخست ماست.  

سلطانی در ادامه به صورت رسمی  اولین دور جذب سرمایه شرکت رایا اَبردِراک پارس از شرکت خدمات انفورماتیک ایران را رسما اعلام نمود  و ابراز رضایت کرد که این جذب سرمایه را کاملا منطبق بر روح حاکم بر اَبردِراک و نسل آینده سرویس‌های آن برشمرد.  

و یهمچنین در  پاسخ به سوال آی تی ایران مبنی بر برنامه‌های این شرکت در سال‌های پیش رو جهت گرفتن سهم بازار عنوان کرد که این شرکت قصد دارد ۳ تا ۵ سال آینده سهم ۲۰ تا ۲۵ درصدی از بازار CDN ایران را در اختیار بگیرد.

ورود به حوزه‌ ملی

 

فرشاد خونجوش، رئیس هیئت مدیره، ضمن ابراز خوشحالی و رضایت از این سرمایه‌گذاری به معرفی برنامه‌های آینده اَبردِراک در دو دسته مکمل پرداخت. به گفته وی، حوزه اول همان حوزه اصلی شرکت به شمار می‌آید که شامل تکمیل سبد محصولات در حوزه‌های عمومی ابر خواهد بود و در نهایت سرویس‌هایی در لایه IaaS و BaaS (Backend as a Service) و سرویس‌های Serveless در اختیار کاربران قرار داده می‌شود.

او در مورد حوزه دوم فعالیت این شرکت گفت:  حوزه بعدی با توجه به مشارکت با شرکت خدمات انفورماتیک در حوزه‌های مالی خواهد بود. از آنجا که این شرکت ابری اولین شرکتی است که دارای شریک قدرتمند و از بازیگران اصلی این حوزه است، اَبردِراک گستره جدید خدمات خود را در راستای یک ابر مالی هوشمند گسترش خواهد داد.

جذب سرمایه ابردراک از شرکت خدمات انفورماتیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا