ایلان ماسکشبکه‌های اجتماعی

تعدیل نیرو٬ راه حل ایلان ماسک برای کاهش هزینه‌های توییتر

ماسک: به دنبال کسب درآمد با توییتر نیستم.

بلومبرگ مدعی شد که ایلان ماسک در روزهایی که مشغول مذاکره برای تصاحب توییتر در قالب یک معامله ۴۴ میلیارد دلاری بود، به بانکداران و سرمایه‌گذاران گفت که کاهش هزینه‌ها و نیروی کار انسانی در توییتر را در دستور کار قرار خواهد داد.

اگرچه هنوز اطلاعات دقیقی در این خصوص منتشر نشده و ایلان ماسک نیز در آن زمان به اطلاعات محرمانه مالی این شرکت دسترسی نداشت، اما او در گفت‌وگو با بانک‌ها به کاهش مشاغل در این شبکه اجتماعی اشاره کرد.

واشینگتن پست نیز طی گزارشی اعلام کرد که ایلان ماسک در گفت‌وگو با بانکداران، مسائلی را در خصوص ایجاد کارآمدی و اثربخشی مطرح کرد که از کاهش مشاغل به عنوان یکی از راه‌های دستیابی به این هدف یاد شد.

با این حال، هنوز ابهامات زیادی پیرامون تغییراتی که ممکن است در نحوه عملکرد توییتر پس از تصاحب آن توسط ایلان ماسک ایجاد شود، وجود دارد و مشخص نیست که در صورت نهایی شدن این خرید ۴۴ میلیارد دلاری، چه بر سر این شبکه اجتماعی خواهد آمد.  

آنچه تا به امروز از این تغییرات می‌دانیم، اظهاراتی است که ایلان ماسک اخیرا در خصوص توییتر مطرح کرده است. وی گفت: آزادی بیان، بستری برای یک دموکراسی کارآمد است و توییتر به مثابه میدان یک شهر دیجیتال است که در آن، موضوعات حیاتی برای آینده بشریت مورد بحث قرار می‌گیرد. من می‌خواهم که از طریق ارائه ویژگی‌های جدید، متن باز کردن الگوریتم‌ها برای افزایش اعتماد، مقابله با ربات‌های هرزنامه و احراز هویت همه افراد، عملکرد توییتر را بهبود ببخشم. توییتر پتانسیل فوق العاده‌ای دارد و من مشتاقانه منتظر همکاری با این شرکت وجامعه کاربران برای شکوفایی این پلتفرم هستم.

با توجه به توییت‌های بیشمار ماسک در خصوص آزادی بیان در این پلتفرم، یکی از حوزه‌هایی که وی می‌تواند در آن ورود کند، بخش سیاست‌گذاری‌های این شبکه اجتماعی است. ماسک در شرکت تسلا، بخش روابط عمومی‌شرکت را منحل کرد و این احتمال وجود دارد که بخواهد فعالیت گروه‌های ارتباطی توییتر را نیز تعطیل کند.

اگرچه صحبت‌های ماسک برای بانکداران، بیشتر حول افزایش سود بوده اما او در صحبت‌های علنی خود اعلام کرد که علاقه‌اش به توییتر، به خاطر پول نبوده است. وی طی مصاحبه‌ای در روز ۱۴ آوریل گفت که با خرید توییتر به دنبال کسب درآمد نیست.  

وی ادامه داد: احساس شهودی قوی من این است که داشتن یک پلتفرم عمومی‌که مورد اعتماد و فراگیری باشد، برای آینده تمدن بشریت بسیار مهم است. من هرگز به اقتصاد اهمیت نمی‌دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا