گوناگون

تفاوت‌های طراحی سایت شرکتی و طراحی یک سایت فروشگاهی چیست؟

در ادامه به برخی از مهم‌ترین تفاوتهای سایت‌های شرکتی و فروشگاهی اشاره و مختصری درباره آن شرح داده می‌شود.

۱- امکانات متفاوت سایت‌های شرکتی و فروشگاهی

مهمترین تفاوت در طراحی سایت شرکتی و یک سایت فروشگاهی در امکانات این دو نوع وب سایت است. امکانات یک فروشگاه آنلاین بسیار بیشتر و پیچیده‌تر از سایت‌های شرکتی است. یک سایت شرکتی براساس نوع نیازها دارای امکاناتی نظیر بخش معرفی خدمات و محصول، بخش گالری، بخش دانستنی‌ها و مقالات، اخبار، چت آنلاین و. . است. اما یک فروشگاه آنلاین علاوه بر تمام این امکانات دارای ویژگی‌های بسیار بیشتری باید باشد که برخی از آنها عبارتند از:

  • فیلترینگ پیشرفته محصولات
  • جستجوی پیشرفته
  • امکان خرید آنلاین
  • اتصال به پنل پیامکی
  • پروفایل کاربری و…

البته وب سایت‌های فروشگاهی دارای انواع مختلفی هستند که بسته به نوع نیازها امکانات متفاوتی دارند به طور مثال یک فروشگاه اینترنتی پیشرفته، می‌تواند دارای چنین قابلیت‌هایی باشد:

  • تعیین کدهای تخفیف پیشرفته
  • امکان چاپ فاکتور
  • قابلیت تعیین زمان و روش ارسال مرسوله
  • محاسبه هوشمند هزینه ارسال
  • گزارشگیری‌های جامع از کاربران و میزان مشاهده و فروش محصولات و. .

توجه داشته باشید که روش و نوع زبان برنامه نویسی هم تاثیر زیادی در موفقیت یک وب سایت مخصوصا یک فروشگاه آنلاین دارد. به همین دلیل اصلا پیشنهاد نمیکنیم که به سراغ سایت‌های قالب آماده مانند وردپرس و. . بروید. چراکه مشکلات بسیار زیادی هنگام کار و  استفاده از این سایت‌ها در طولانی مدت و با افزایش مشتریان تجربه خواهید کرد. به نظر ما و طبق بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم یکی از بهترین روش‌های طراحی وب سایت فروشگاهی استفاده از ASP. Net شرکت مایکروسافت است که علاوه بر امنیت بالا، هیچ محدودیتی برای افزایش و توسعه امکانات ندارد مخصوصا اگر بتوانید شرکتی را پیدا کنید که از الگوی جدید MVC نیز طراحی‌های خود استفاده کند.

۲- تفاوت اهداف در وب سایت‌های شرکتی و فروشگاه‌های آنلاین

تعیین کردن اهداف، پیش از سفارش طراحی سایت مسئله‌ای بسیار مهم است که معمولا هنگام طراحی و ساخت سایت نادیده گرفته می‌شود. اهدافی که برای سایت در نظر می‌گیرید مسیر اصلی آن را مشخص می‌کند. به عنوان مثال اهدف اصلی یک سایت شرکتی می‌تواند معرفی خدمات یا محصولات، اثر گذاری، برند سازی، ایجاد بانک اطلاعاتی از طریق خبرنامه و. . باشد. اما هنگام طراحی یک فروشگاه اینترنتی اهداف دیگری هم مد نظر قرار می‌گیرد. از جمله: دسترسی سریع کاربران به محصولات، خرید راحت و بدون کمترین پیچیدگی، معرفی و ترغیب برای خرید محصولات مشابه، افزایش فروش و…

حتی تعیین اهداف می‌تواند تخصصی‌تر هم انجام گیرد به عنوان مثال یکی از اهداف یک سایت پزشکی می‌توان دسترسی و ایجاد شرایط راحت برای نوبت دهی یا اخذ مشاوره پزشکی باشد یا یک فروشگاه می‌تواند یکی از اهداف اصلی خود را فروش عمده محصولات و یا افزایش فروش در یک بازه زمانی خاص از طریق ایجاد پیشنهادات جذاب برای کاربران تعیین نماید. بنابراین یکی تفاوت‌هایی که هنگام طراحی سایت فروشگاهی نسبت به سایت معمولی و شرکتی باید به آن توجه نمود مسئله اهداف اصلی آنها است.

۳- تفاوت در ظاهر و دیزاین

ظاهر وب سایت در تاثیرگذاری آن بر روی مخاطب نقش مهمی دارد. دیزاین یا ظاهر وب سایت را می‌توان متناسب با اهداف و همچنین نوع کسب کار به انجام رساند. توجه به تجربه کاربری (UX) در این مرحله بسیار حائز اهمیت است. در وب سایت‌های شرکتی که هدف آنها معرفی محصولات یا خدمات است لازم است بسته به نوع بیزینس موارد مختلفی را برای ایجاد بهترین تجربه کاربری در نظر گرفت به طور مثال برای طراحی وب سایت یک کلینیک زیبایی لازم است از تصاویر بزرگ و با کیفیت و همچنین گالری تصاویر ویدئو و عکسی که براحتی در دسترس کاربر باشند استفاده کرد اما برای یک سایت صنعتی این موارد اهمیت کمتری دارند و باید به طریقی حرفه‌ای بودن و احساس اطمینان به محصولات تولیدی آن شرکت را به ببیننده القا نمود. از این نظر ظاهر یک سایت شرکتی با سایت فروشگاهی متفاوت است، چرا که مهمترین هدف یک سایت فروشگاه اینترنتی افزایش فروش است. بنابراین باید محصولات در دسترس‌ترین حالت ممکن باشند و جستجو و پیدا کردن محصولات راحت باشد و خرید محصولات بسیار آسان و بدون پیچیدگی انجام گیرد. به همین دلیل طراحی سایت تخصصی و شرکتی که به صورت حرفه‌ای کار طراحی را انجام میدهد بسیار حائز اهمیت است.

۴- تفاوت در قیمت و هزینه طراحی وب سایت

طراحی سایت فروشگاهی بسیار پیچیده‌تر و زمانبر‌تر از یک سایت شرکتی است. چرا که در طراحی یک فروشگاه آنلاین امکانات بسیار بیشتری وجود دارد که معمولا در سایت‌های معمولی و شرکتی از آنها خبری نیست. از جمله درگاه پرداخت آنلاین، بخش مقایسه محصولات، پروفایل کاربری، چاپ فاکتور، مشخص کردن بازه‌های زمانی ارسال مرصوله و… بنابراین هزینه طراحی سایت‌های فروشگاهی بیشتر از یک سایت شرکتی است. به این دلیل است که از ابتدا باید بررسی‌های خود را انجام دهید که آیا یک سایت فروش اینترنتی مناسبتان خواهد بود یا یک سایت شرکتی می‌تواند شما را به اهداف مورد نظرتان برساند. در این مسیر یک شرکت طراحی سایت خوب و حرفه‌ای می‌تواند کمک زیادی به شما نماید.

معرفی یک شرکت خوب برای طراحی سایت‌های شرکتی یا فروشگاهی

آوینا پرداز

بررسی‌های زیادی برای نتیجه گیری در مورد اینکه چه شرکتی حرفه‌ای است و چه شرکت‌هایی از صلاحیت لازم برای کسب عنوان حرفه‌ای برخوردار نیستند انجام گرفته است. این بررسی‌ها برروی فاکتورهایی مانند مشتری مداری، پشتیبانی مناسب، رضایت حداکثری مشتریان، قابلیت‌های تیم‌های فنی و طراحی و همچنین تحقیقات تخصصی در مورد نحوه کد نویسی و نوع تکنولوژی‌های بکار رفته در سایت‌های طراحی شده انجام گرفته است. در نهایت یکی از معدود شرکت‌هایی که توانسته حداکثر امتیازات را کسب نماید شرکت آوینا پرداز آریا بوده است. با اطمینان می‌توان آوینا پرداز را یکی از بهترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت‌ها در زمینه خدمات طراحی وب سایت و سئو معرفی کرد که علاوه بر دانش فنی بالای اعضای آن، بیشترین امتیازات در بخش ارائه خدمات پشتیبانی و کسب رضایت مشتریان بدست آورده است.

آدرس وب سایت شرکت آوینا پرداز: www. avinapardaz. com

شماره تماس: ۰۲۱۲۶۷۶۶۹۹۴

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا