شبکه‌های اجتماعی

به‌زودی انجام «نظرسنجی» در واتسپ ممکن می‌شود

واتسپ قصد دارد به زودی و طی یکی از به‌روزسانی‌های جدید خود، امکان درج نظرسنجی و دریافت پاسخ مخاطبان را ممکن کند. این امکان فعلا قرار است در نسخه بتای iOS این پیامرسان مورد آزمایش قرار گیرد و پس از رفع نواقص عرضه عمومی شود.

خبر عرضه این قابلیت که هنوز در مرحله آزمایشی است، نخستین بار از سوی وب سایت WABetaInfo منتشر شد. این قابلیت به کاربران تجاری واتس‌اپ کمک خواهد کرد اطلاعات لازم را از طریق سوالات آماده شده با استفاده از این ابزار، از مشتریانشان دریافت کنند.

نظرسنجی در واتسپ
نظرسنجی در واتسپ

هنوز تاریخ مشخصی برای انتشار این قابلیت جدید اعلام نشده است. با این حال از آنجا که این قابلیت در مرحله آزمایشی بتا است، احتمال دارد که به زودی این قابلیت عرضه شود. آزمایشها، خطاها و نقصهای احتمالی این قابلیت را شناسایی می کنند تا زمینه برای رفع آنها فراهم شود. این قابلیت فعلا به نسخه بتای iOS محدود است اما نهایتا برای نسخه اندروید واتس‌اپ هم موجود خواهد بود. در این ابزار نظرسنجی، کاربران واتس‌اپ می‌توانند تا ۱۲ سوال را برای دریافت پاسخ ایجاد کنند.

بر اساس گزارش وب سایت مدیا ران سرچ، این نظرسنجی‌ها باید در گروه‌های واتس‌اپ استفاده شوند. برای این که امکان ارسال پرسشنامه باشد، کاربران باید در گروهی در واتس‌اپ حضور داشته باشند. واتس‌اپ هر روز قابلیتهای جدیدی را برای جذب کاربران اضافه می‌کند و اخیرا اعلام کرد سرگرم آزمایش قابلیت جدیدی به نام «کامیونیتیز» (Cummunities) برای سازماندهی گروه‌ها در ساختارهای بزرگتری است که می‌تواند توسط محل‌های کار یا مدارس استفاده شود. این قابلیت گروه‌ها را که به ۲۵۶ کاربر محدود می‌شوند، زیر چترهای بزرگتری گرد می‌آورد که در آنها مدیران می‌توانند پیامها را به جامعه‌ای از هزاران نفر ارسال کنند. این سرویس پیام رسان  هفته گذشته امکان واکنش به پیامها با ارسال ایموجی را عرضه کرد و در جدیدترین نسخه بتای اپلیکیشن iOS واتس‌اپ، گزینه‌ای اضافه شده است که به کاربران امکان می‌دهد «آخرین بازدید» (Last Seen) خود را برای مخاطبان خاص محدود کنند.

 

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا