اپلچگونه

چگونه ویدیوهای یوتیوب را با آیفون دانلود کنیم؟

معرفی دو اپلیکیشن کاربردی آیفون برای دانلود ویدیوهای یوتیوب

چگونه ویدیوهای یوتیوب را با آیفون دانلود کنیم؟ یوتیوب این روزها به عنوان یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های تماشای ویدیو شناخته می‌شود و کاربران روزانه میلیون‌ها ساعت را به مشاهده ویدیوهای موجود در این شبکه اجتماعی می‌گذرانند. اما نبود گزینه دانلود ویدیو در این پلتفرم به یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های کاربران تبدیل شده و به ناچار مجبورند از برخی وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های متفرقه و غیرقابل اعتماد، برای دانلود ویدیوهای موردعلاقه خود کمک بگیرند. با این حال، مشاهده شده که این وب‌سایت‌ها نیز به مرور زمان و به دلیل نقض قوانین مرتبط با این حوزه حذف می‌شوند.

از طرفی دیگر، سیاست‌های امنیتی قوی و سخت‌گیرانه اپل در این زمینه، دانلود فایل و یا نصب اپلیکیشن از منابع ناشناخته را برای آیفونی‌ها سخت می‌کند. بنابراین، دانلود و ذخیره ویدیوهای یوتیوب با فرمت MP4 کار ساده‌ای نیست و حتی ممکن است برخی از وب‌سایت‌هایی که چنین امکانی را عرضه می‌کنند، برای اهداف مخرب و نفوذ به دستگاه‌های کاربران طراحی شده باشند.

به همین دلیل، اپل همواره به کاربران خود توصیه می‌کنند تا از کلیک روی لینک‌های مشکوک و یا ورود به وب‌سایت‌هایی که امکان دانلود ویدیوهای یوتیوب در آیفون را فراهم می‌کنند، خودداری کنند.

اگرچه این محدودیت دانلود با پرداخت هزینه اشتراک سرویس یوتیوب پریمیوم برداشته می‌شود، اما ممکن است کاربر تمایلی به پرداخت هزینه نداشته باشد. اینجاست که می‌بایست از روش‌های جایگزین و البته ساده‌ای که برای دانلود از یوتیوب وجود دارد، استفاده کرد.

خوشبختانه چند برنامه شخص ثالث در اپ استور اپل وجود دارد که به کاربران اجازه می‌دهد تا ویدیوهای یوتیوب را از طریق گوشی آیفون خود دانلود کنند. یکی از این برنامه‌ها، Documents نام دارد که یک برنامه مدیریت فایل است و توسط شرکت Readle Technologies طراحی شده است.

این نرم‌افزار دارای یک مرورگر داخلی است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا به وب‌سایت‌های دانلود ویدیو در یوتیوب دسترسی داشته باشند. در اینجا، با وارد کردن URL یک ویدیو و دنبال کردن دستورالعمل‌های روی صفحه، می‌توان ویدیو را دریافت و آن در قسمت دانلودهای آیفون مشاهده کرد.

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های قابل اعتماد برای کاربران آیفون، Backhole Cut است که در اپ استور قابل دانلود است. این برنامه، ویدیوها را مستقیما در Camera Roll گوشی دانلود می‌کند. همچنین کاربران می‌توانند ویدیوهای خود را از طریق داشبورد یوتیوب استودیو نیز دانلود کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا