بازیتکنولوژی

بازار NFT گیم‌استاپ اواخر سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی می‌شود

هنوز چند هفته‌ای از انتشار خبر مربوط به ورود گیم‌استاپ (GmaStop) به حوزه توکن‌های غیرقابل معاوضه یا همان NFTها نمی‌گذرد که اکنون این شرکت از تصمیم خود برای همکاری با شرکت ایمیوتبل ایکس (Immutable X) برای راه‌اندازی بازار NFT در آینده نزدیک خبر داد.

طبق آخرین شنیده‌ها، در اواخر سال جاری میلادی، این مارکت‌پلیس شروع به‌کار خواهد کرد و کاربران می‌توانند NFTهای مرتبط با دارایی‌های دیجیتال را برای استفاده در بازی‌های مختلف خریداری کرده و به فروش برسانند.

گفته می‌شود که آیتم‌های قابل خرید و فروش شامل املاک مجازی، سلاح‌های موجود در بازی‌ها و همچنین پوسته کاراکترها می‌شوند. ایمیوتبل ایکس مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم است که استفاده از آن نیازمند مصرف برق قابل‌توجه و کارمزد بالا برای معاملات است.

با این حال، این پلتفرم مدعی شد که این نواقص از طریق ترکیب فروش چند NFT در قالب تراکنش اتریوم برطرف خواهند شد. این شرکت به همراه گیم‌استاپ امیدوارند که بتوانند با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری، توسعه‌دهنگان و فعالان حوزه بازی را به استفاده از این بازار جدید ترغیب کنند.

نتایج نظرسنجی صورت‌گرفته از سوی بیش از ۲۷۰۰ توسعه‌دهنده بازی نشان داد که ۷۰ درصد از آنها و استودیوهای بازی‌سازیشان تمایلی به NFT ندارند و ۷۲ درصد از پاسخ‌دهندگان نیز علاقه‌ای به ورود رمزارزها به بازی‌های خود نشان ندادند. در این بین، تنها ۲۸ درصد از توسعه‌دهندگان اعلام کردند که تا حدود به NFTها علاقه‌مندند.

در طی ماه‌های اخیر، برخی از استودیوهای بازی‌سازی و چهره‌های شناخته‌شده صنعت بازی از تمرکز روی برخی پروژه‌های NFT خبر داده بودند که البته با واکنش‌های منفی کاربران، از این موضع خود عقب‌نشینی کردند.

شرکت یوب‌سافت برای اولین بار در ماه دستامبر، NFTها را به بازی خود اضافه کرد. اما به نظر می‌رسد که نتوانسته نتیجه مورد انتظار را ببیند و فروش آن کند بوده است. هفته گذشته، یکی از مدیران یوبی‌سافت عنوان کرد که اگر گیمرها بتوانند آیتم‌های مجازی را به دیگران بفروشند، برایشان مفید خواهد بود اما هنوز به اهمیت این موضوع پی نبرده‌اند.

به هر روی، زمان نشان خواهد داد که آیا تلاش‌های گیم‌استاپ برای سرمایه‌گذاری در این حوزه نتیجه خواهد داد یا خیر؛ اما فعلا شواهد امیدوارکننده نیستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا