شبکه‌های اجتماعیمتا

تعداد کاربران فعال ماهانه اینستاگرام به ۲ میلیارد نفر رسید

افزایش یک میلیارد نفری ظرف ۳ سال

تعدادی از کارمندان شرکت اینستاگرام به وب‌سایت سی‌ان‌بی‌سی اعلام کردند که تعداد کاربران فعال ماهانه این پلتفرم از مرز دو میلیارد نفر عبور کرده است.

این اطلاعات در حالی منتشر شد که اینستاگرام در طی ماه‌های اخیر اطلاعات دقیقی را در خصوص تعداد کاربران خود منتشر نکرده و شاید یکی از دلایل اصلی این امر. مسائل پیرامون تاثیرگذاری سوء این شبکه اجتماعی بر کودکان و نوجوانان بوده که در طی ماه‌های اخیر با نظارت‌ها و سخت‌گیری‌های قانونی زیادی همراه بوده است.

آخرین باری که اینستاگرام، جزییاتی از تعداد کاربران فعال خود منتشر کرد به سال ۲۰۱۸ برمی‌گردد که در آن زمان، تعداد کاربران اینستاگرام، یک میلیارد نفر عنوان شد. حال طبق این اطلاعات، حدود سه سال طول کشید تا اینستاگرام توانست یک میلیارد دیگر به کاربران خود اضافه کند و عدد آن را به ۲ میلیارد نفر برساند.

کارمندانی که این اطلاعات را در اختیار سی‌ان‌بی‌سی قرار دادند، عنوان کردند که این آمار و ارقام را از مکالمات داخلی میان کارکنان به دست آورده‌اند. یکی از کارمندان در این خصوص گفت که عبور کاربران اینستاگرام از مرز ۲ میلیارد نفر یک هفته قبل از تغییر نام فیسبوک به متا رقم خورد.

اینستاگرام این روزها تمامی‌تلاش و تمرکز خود را روی برتری بر جدی‌ترین رقیب خود یعنی تیک‌تاک معطوف کرده است. اپلیکیشنی چینی که در ماه دسامبر اعلام کرد که تعداد کاربرانش از مرز یک میلیارد نفر هم عبور کرده است. دستاوردی که تنها ظرف سه سال پس از عرضه عمومی‌آن به دست آمده و همین مساله زنگ خطر را برای اینستاگرام به صدا درآورده است.

اگرچه اینستاگرام همچنان در بازار شبکه‌های اجتماعی یکه‌تازی می‌کند اما مشخص نیست که تا کی این روند ادامه خواهد داشت. این شرکت در طی ماه‌های اخیر چندین قابلیت جدید را به پلتفرم خود اضافه کرده که این شبکه اجتماعی را یک سرگردن بالاتر از دیگر رقبای آن قرار داده است.

با این حال، اینستاگرام اکنون در موقعیتی نیست که بخواهد مانور زیادی روی افزایش کاربران و رسیدن به عدد ۲ میلیارد نفر داشته باشد چرا که اخیرا چند پرونده علیه این شرکت و سیاست‌های آن در موضوعات مختلف باز شده که به نظر آدام موسری، مدیر اینستاگرام را به دردسر انداخته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا