تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

قابلیت جدید واتساپ: گوش دادن به پیام‌های صوتی قبل از ارسال

واتساپ اخیرا از عرضه ویژگی جدیدی به پلتفرم خود خبر داد که بر اساس آن کاربران می‌توانند پیام‌های صوتی خود را قبل از ارسال، گوش کنند تا در صورت مشاهده هرگونه اشکال و یا نامفهوم بودن پیام، ارسال را لغو کنند.

به گفته واتساپ، عرضه قابلیت مذکور از چند هفته پیش و به تدریج برای کاربران این شبکه اجتماعی آغاز شده و در حال حاضر، تمامی‌کاربران واتس‌اپ در پلتفرم‌های اندروید، آی او اس، وب و دسکتاپ به این قابلیت دسترسی دارند.

طبق اطلاعات منتشرشده، گزینه پیش‌نمایش پیام‌های صوتی بعد از فشردن دکمه توقف ضبط ظاهر خواهد شد و آیکون آن نیز به شکل مثلث خواهد بود. در این مرحله، کاربر می‌تواند با تپ کردن روی آیکون سطل آشغال، پیام صوتی خود را حذف و یا با زدن دکمه ارسال، پیام را بفرستد.

پیش‎‌نمایش پیام‌های صوتی، بخشی از تلاش‌ها و اقدامات واتس‌اپ در فراهم کردن تجربه بهتر استفاده از این قابلیت در پلتفرم خود است. این شرکت در اوایل سال جاری میلادی، امکان تنظیم سرعت پخش پیام‌های صوتی را نیز برای کاربران خود فراهم کرد که مورد استقبال واقع شد.

همچنین اخیرا وب‌سایت WABetaInfo اطلاعات تازه‌ای را منتشر و اعلام کرده که به زودی قابلیت توقف و ازسرگیری ضبط پیام صوتی نیز به واتس‌اپ اضافه خواهد شد. فعلا این قابلیت به صورت آزمایشی برای کاربران نسخه آی او اس واتس‌اپ عرضه شده است.

نکته جالب‌تر اینکه واتس‌اپ در ماه سپتامبر اعلام کرد که در حال کار روی قابلیت جدیدی است که امکان پیاده کردن پیام‌های صوتی را نیز برای کاربران فراهم خواهد کرد. بدین معنی که به جای گوش دادن، کاربران می‌توانند متن پیام‌های صوتی را در صفحه خود مشاهده کنند.

حتی چندی پیش نیز در خبرها آمده بود که به نظر می‌رسد واتس‌اپ در حال کار روی امکان جدیدی است که اجازه پخش کردن پیام صوتی و مرور دیگر چت‌های واتس‌اپ به طور همزمان را برای کاربران فراهم خواهد کرد.

هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص زمان عرضه قابلیت‌های جدید مرتبط با پیام‌های صوتی واتس‌اپ اعلام نشده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا