اپلواقعیت مجازی

اپل به دنبال طراحی نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی

چند وقتی است که اخباری پیرامون هدست واقعیت ترکیبی اپل در فضای وب به چشم می‌خورد. محصولی که گفته می‌شود با مشخصاتی همچون نمایشگرهای ۸K، پردازنده قوی و بدنه‌ای سبک روانه بازار خواهد شد.

اما اکنون اطلاعات جدیدی به دست آمده که نشان می‌دهد اهالی کوپرتینو، کار روی نسل دوم این هدست را نیز آغاز کرده‌اند. مینگ-چی کو، تحلیلگر و افشاگر معروف محصولات اپل کسی است که اخیرا اطلاعات دست اولی را از نسل اول و دوم هدست جدید اپل فاش کرده است.

به گفته این تحلیلگر، این هدست ترکیبی از فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را در خود جای خواهد داد. بدین معنی که برای استفاده از این دو فناوری، کاربر نیازی به دستگاه جانبی دیگری نخواهد داشت و این ویژگی، برگ برنده آن در رقابت با نمونه‌های مشابه خواهد بود که تنها قادر به ارائه یک فناوری هستند.

مینگ-چی کو همچنین جزییاتی را در خصوص وزن این هدست‌ها منتشر و اعلام کرد که نسل اول و دوم به ترتیب با وزن ۳۰۰ و ۴۰۰ گرم عرضه خواهند شد. این در حالی است که دیگر هدست‌های موجود همانند آکیولس کوئست ۲ و پلی استیشن وی‌آر به ترتیب از وزن ۵۰۳ و ۶۰۰ گرم بهره می‌برند.

به گفته این کارشناس فناوری، نسل نخست هدست اپل در سال ۲۰۲۲ وارد بازار خواهد شد. این در حالی است که کو، در اکتبر سال ۲۰۲۱ اعلام کرده بود این هدست در سال ۲۰۲۳ به دست علاقه‌مندان خواهد رسید. همچنین این تحلیلگر، مدعی شد که نسل نخست هدست اپل مجهز به سخت‌افزاری پیشرفته و قیمت آن نیز بیشتر از ۱۰۰۰ دلار خواهد بود. در بخش دیگری از این گزارش آمده که اپل انتظار دارد بتواند بین ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون دستگاه از نسل نخست این هدست را به فروش برساند.

درباره نسل دوم این هدست نیز باید گفت که این محصول احتمالا در سال ۲۰۲۴ آماده عرضه و از آنجایی که به مشخصات قوی‌تر و قابلیت‌های به‌روزتر مجهز خواهد بود، فروش بیشتری برای آن پیش‌بینی و تعداد آن نیز برابر با ۱۰ میلیون دستگاه عنوان شده است.

اگرچه اپل تاکنون پروژه تولید هدست واقعیت ترکیبی خود را رسما تایید نکرده اما تمامی‌شواهد از وجود این پروژه سری در میان کوپرتینونشین‌ها خبر می‌دهند. گفته می‌شود که حدود ۱۰۰ مهندس در حال کار روی این هدست هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا