ایراناینترنت

قطع ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین‌الملل

سگمنت دوم فیبر دریایی متعلق به شرکت GBI در محدوده دریایی بین قطر و امارات قطع شده است

طبق اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت، ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین‌الملل این شرکت به دلیل قطع سگمنت دوم فیبر نوری، از دسترس خارج شده اما ظرفیت‌های جایگزین در حال تامین است.

به گفته معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت – طی روزهای اخیر به علت قطع سگمنت دوم فیبر دریایی متعلق به شرکت GBI در محدوده دریایی بین قطر و امارات، ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین‌الملل این شرکت از دسترس خارج شده است.

طبق اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت، با توجه به قطع این مسیر دریایی و زمان‌بر بودن بازیابی مجدد آن اقدامات فوری برای تامین ظرفیت جایگزین از سایر مسیرها در دستور کار قرار گرفته و به زودی ظرفیت‌های جدید برای تامین این بخش از ترافیک آماده بهره‌برداری می‌شود.

شرکت بین‌المللی Gulf Bridge شرکت جدیدی است که به تازگی به منظور برقراری اتصال کشورهای خاورمیانه به یکدیگر و به شرق و غرب اروپا با استفاده از آخرین فناوری فیبر نوری از سوی شورای همکاری‌های خلیج فارس تاسیس شده است. خبر اتصال کشورهای منطقه خلیج فارس از طریق شبکه کابل زیردریایی مطمئن و پیشرفته نخستین بار در زمان برگزاری نمایشگاه جیتکس در اکتبر سال 2008 در دوبی اعلام شده است.

این شرکت با پشتیبانی شرکت‌های بین المللی Knowledge Venture، المدار تلکام و Metel و با حمایت و دانش شرکت British Telecom که ید طولایی در راه اندازی شبکه‌های زیردریایی دارد، راه‌اندازی شد. این شرکت در نخستین روزهای فعالیت خود تبدیل شدن به یکی از شرکت‌های بزرگ راه اندازی کابل‌های فیبرنوری زیردریایی در منطقه خلیج فارس و بهره‌برداری آن در سال 2011 را هدف‌گذاری کرده بود. آنچه که موجب شد نسبت به راه اندازی این کابل فیبرنوری زیردریایی اندیشیده شود، قطعی فیبرنوری منطقه در فوریه سال 2007 بود که نیاز به یک زیرساخت ارتباطی امن و مطمئن را برای منطقه خلیج فارس آشکار کرد.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. نمایندگی رسمی تعمیرات موبایل شیائومی

    پتنت سامسونگ: دستگاهی تاشدنی با طراحی مشابه گوشی تاشدنی شیائومی است

    احتمال عرضه‌ی مجدد شیائومی ردمی نوت 8 در برخی از بازارها

    عکس های پاور بانک شیائومی می پاور بانک 2 PLM02ZM با ظرفیت 10000 میلی‌آمپر ساعت

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا