تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

همکاری توییتر و والمارت برای برگزاری اولین رویداد فروش زنده کالا

توییتر با همکاری شرکت والمات (Walmart) قصد دارد تا اولین رویداد زنده فروش کالا را در این پلتفرم برگزار کند.

پخش زنده فروش محصولات والمارت در قالب طرح Cyber Deals Sunday، روز یکشنبه ۲۸ نوامبر در پلتفرم آی او اس و نسخه دسکتاپ توییتر قابل مشاهده خواهد بود. در این رویداد، جیسون درولو حدود ۳۰ دقیقه، بینندگان این پخش زنده را با برنامه‌ها و بخش‌های متنوعی که تدارک دیده شده، سرگرم خواهد کرد.

به گفته توییتر، کاربران در حین تماشای هر یک از استریم‌های Live Shopping، می‌توانند کارهایی از قبیل جست‌وجو در بنرهای قابل‌خرید و تب خرید در صفحه پخش زنده را انجام دهند و پست‌هایی را نیز در ارتباط با آنچه مشاهده می‌کنند، در توییتر منتشر کنند.

همچنین این امکان برای کاربران فراهم شده تا در طی پخش زنده، کالا را از طریق مرورگر درون برنامه‌ای در وب‌سایت فروشنده مشاهده کنند. این یعنی، کاربر می‌تواند همزمان با شنیدن پخش زنده، کارهایی از قبیل تکمیل فرآیند خرید را نیز انجام دهد.

توییتر با انتشار پیامی‌اعلام کرد که این امکان پخش زنده در این پلتفرم، به کسب‌وکارهای اجازه می‌دهد تا راحت‌تر با طرفداران و خریداران خود ارتباط برقرار کنند و تعامل سازنده‌تری را به منظور جذب کاربران تجربه کنند.

ویلیام وایت، مدیر ارشد بازاریابی والمات می‌گوید که این فروشگاه تمرکز خود را روی حوزه جدید پخش زنده با قابلیت خرید برای کاربران معطوف کرده است و می‌توان از طریق توییتر با مشتریان در هر نقطه‌ای که حضور دارند، ارتباط برقرار کنند.

توییتر اعلام کرد که به منظور حضوری پررنگ‌تر در تجارت الکترونیک، این ماژول آزمایشی فروش را برای برندهای بیشتری عرضه خواهد کرد. این ماژول زیر پروفایل هر شرکت نمایش داده می‌شود و می‌توان مجموعه‌ای از محصولات شرکت را به آن اضافه کرد.

توییتر همچنین اعلام کرد که تست قابلیت Shopping Manager را به زودی آغاز خواهد کرد. این قابلیت برای کمک به فروشندگان به منظور مدیریت بهتر نحوه نمایش محصولات در توییتر طراحی شده است.

تاکنون پلتفرم‌هایی همچون فیسبوک، تیک تاک، یوتیوب و پینترست نیز قابلیت‌های خرید مشابهی را در فرمت پخش زنده ارائه کرده‌اند. حال باید منتظر ماند و دید که آیا توییتر می‌تواند ویژگی جدیدی را روی میز بیاورد و حضوری موفق را در این حوزه تجربه کند یا خیر.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا