ایرانتجارت

هواپیمای چینی حامل ۶۰ تن لوازم الکترونیکی، در کرج به زمین نشست

آیا چینی ها بازار محصولات IT و ICT کشور را قبضه خواهند کرد؟

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، ضمن اعلام برقراری مسیر پروازهای کارگو (باری خارجی) از مبدا چین به مقصد این فرودگاه، از وارد شدن محموله ۶۰ تنی لوازم الکترونیکی و مخابراتی به کشور خبر داد.
نادر ثناگو مطلق افزود: پس از پیگیری و مذاکرات صورت گرفته و با هدف رفع نیاز تولید کنندگان به مواد اولیه به خصوص در بخش کالاهای IT و ICT این پرواز برقرار شده است. وی اضافه کرد: به همین منظور روز یکشنبه ۳۰ آبان ماه پرواز بوئینگ ۷۴۷ از مبدا شهر شنزن چین حاوی ۶۰ تن لوازم الکترونیکی و مخابراتی در فرودگاه بین المللی پیام به زمین نشست.
ثناگو مطلق با بیان اینکه به دنبال توسعه هر چه بیشتر مسیرهای پروازی از دیگر نقاط دنیا هستیم گفت: با تحقق این مهم و با توجه به ظرفیت‌های فرودگاه بین المللی پیام این آمادگی وجود دارد تا علاوه بر واردات کالاهای مورد نیاز، تولیدات داخلی در بخش‌های مختلف از جمله فناوری‌های نوین از طریق این فرودگاه به مقصد کشورهای هدف صادر شود.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام استان البرز با اشاره به استقرار گمرک در این منطقه تصریح کرد: با توجه به اینکه صنعت و به ویژه صنایع مستقر در این منطقه نیازمند دسترسی به مواد اولیه برای تولید کالا و خدمات خود هستند، به همین منظور، رایزنی برای توسعه پروازهای باری با چندین کشور از جمله چین صورت گرفته که امروز شاهد محقق شدن آن هستیم. ثناگو مطلق با اشاره به آمادگی فرودگاه بین المللی پیام برای توسعه هر چه بیشتر پروازها در این بخش گفت: در صورت تعلق گرفتن یارانه سوخت پروازهای کارگو، می‌توان شاهد رونق دوباره پروازها با هدف صادرات و واردات کالاها از طریق این فرودگاه باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا