خودروخودرو الکتریکی

مدل الکتریکی خودروی کلاسیک هیوندای Grandeur معرفی شد

هیوندای به تازگی از نسخه الکتریکی خودروی کلاسیک Grandeur پرده برداشت. محصولی که عمر آن به دهه ۱۹۸۰ میلادی برمی‌گردد و اولین تلاش این شرکت برای تصاحب بازار خودروهای لوکس در کره جنوبی به شمار می‌رفت.

حال این خودرو، با حفظ برخی از ویژگی‌های مدل کلاسیک خود، با چند تغییر در طراحی همراه شده که از مدل‌های الکتریکی هیوندای Ioniq وام گرفته شده است. همچنین در طراحی Grandeur الکتریکی از الگوی Parametric Pixel نیز استفاده شده که پیشتر از آن در رویداد خودرویی لس‌انجلس و برای خودروی شاسی‌بلند الکتریکی Seven این شرکت صحبت شد.

در داخل کابین نیز از یک نمایشگر دیجیتال مدرن استفاده شده که نمایی متفاوت و البته مدرن را برای این خودرو به ارمغان آورده است. افزون بر این، یک نمایشگر لمسی عمودی نیز در این قسمت مشاهده می‌شود که به نظر برای کنترل بخش‌های مختلف خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گفته هیوندای، برای نورپردازی داخل کابین نیز از رنگ برنزی استفاده شده که می‌تواند تداعی‌کننده طراحی و رنگ تجهیزات صوتی قدیمی‌ باشد.

این محصول، دومین مدل از خودرویهای سری Heritage هیوندای محسوب می‌شود که به موتور الکتریکی مجهز شده است. پیش از این، نسخه الکتریکی خودروی Pony طراحی و رونمایی شد. این خودرو نیز در سال ۱۹۷۵ معرفی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا