شبکه‌های اجتماعیمتا

درج لینک در استوری برای همه کاربران اینستاگرام فعال شد

استیکرهای حاوی لینک که امکان اضافه کردن لینک در استوری‌ را فراهم می‌کنتد، از این پس برای تمامی‌ کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام قابل استفاده خواهند بود.

فیسبوک، شرکت مادر اینستاگرام اخیرا با انتشار پستی این موضوع را تایید کرده است. این شبکه اجتماعی محبوب از ماه ژوئن امسال و به صورت آزمایشی، قابلیتی استیکرهای حاوی لینک را در اختیار تعدادی محدودی از کاربران قرار داده بود که به نظر می‌رسد استقبال از این ویژگی، منجر به عرضه عمومی‌ آن شده است.

به گفته فیسبوک، علاوه بر صاحبان کسب‌وکارها که می‌توانند از استیکرهای حاوی لینک، کاربران را به صفحه محصولاتشان هدایت کنند، دیگر فعالان این شبکه اجتماعی نیز می‌توانند از این امکان برای ارتباط دادن کاربران به لینک‌های بیرونی بهره‌مند شوند.

به گفته این شبکه اجتماعی، از این پس تمامی‌کاربران اینستاگرام می‌توانند از استیکرهای حاوی لینک برای ارتباط با دنبال‌کنندگان خود استفاده کنند و در صورت مشاهده هرگونه رفتارهای خارج از سیاست‌های این پلتفرم همانند انتشار اطلاعات نادرست و کلمات توهین‌آمیز، دسترسی آنها به این قابلیت مسدود خواهد شد.

و اما برای اضافه کردن یک لینک و استفاده از این قابلیت، کاربران می‌بایست بعد از انتخاب یک استوری، وارد بخش استیکر از نوار بالایی صفحه شوند و گزینه Link استیکر انتخاب و URL مدنظر خود را وارد کنند. در اینجا، استیکری شبیه به دیگر استیکرها اما با کابردی متفاوت به صفحه استوری اضافه می‌شود که دنبال‌کنندگان با تپ کردن روی آن، به صفحه مربوطه هدایت خواهند شد.

اینستاگرام در ماه ژوئن و زمان معرفی این قابلیت اعلام کرد که استیکرهای حاوی لینک صرفا برای استفاده در استوری‌ها طراحی شده و در حال حاضر، هیچ تصمیمی‌ برای اضافه کردن آن به فید اصلی اینستاگرام یا دیگر بخش‌های این شبکه اجتماعی ندارد.

قابلیت استیکرهای حاوی لینک، جایگزین ویژگی «بالا کشیدن صفحه» یا همان Swipe Up شده که پیشتر توسط کاربران اینستاگرام به منظور هدایت دنبال‌کنندکان به صفحات مورد نظر استفاده می‌شد. این قابلیت در ماه آگوست امسال از اینستاگرام حذف شد و جای خود را به استیکرهای حاوی لینک داد.

منبع
Theverge

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا