چگونهشبکه‌های اجتماعی

ارسال پیام های زمانبندی شده در چت تلگرام

چگونه در تلگرام پیام زمانبندی شده ارسال کنیم؟

با وجود آنکه قابلیت ارسال پیام‌های زمانبندی شده در چت‌های تلگرام و بخش «Saved messages» حدود دو سالی است که به این پیامرسان محبوب اضافه شده است، اما کاربران کمی با این ویژگی آشنایی دارند و نحوه استفاده از آن را می‌دانند.

برای ارسال پیام‌های زمانبندی شده در تلگرام، کافی است پس از نوشتن پیام، دکمه ارسال را نگه دارید. با نگه داشتن چند ثانیه‌ای دکمه ارسال، به جای ارسال آنی پیام برای مخاطب مورد نظر، پیام شما در روز و ساعتی که در تقویم انتخاب کرده‌اید ارسال می‌شود. چنانچه در آن ساعت انتخاب شده، گوشی شما خاموش باشد و یا دسترسی به اینترنت نداشته باشید، خللی در ارسال پیام وارد نشده و پیام راس موعد مشخص برای مخاطب ارسال می‌شود.

اهمیت ارسال پیام زمانبدی شده در نظم کارها

نحوه ارسال پیام زمانبندی شده

۱. برای ارسال پیام زمانبندی شده، ابتدا صفحه چت خود با مخاطب مورد نظر را باز کرده و پیام مدنظر خود را تایپ کنید. می توانید به جای نوشتن یک پیام، یک پست، ایموجی و یا هر مدل پست دیگری که مایل باید را نیز درج کنید.

(مطابق شکل زیر)

گام اول ارسال پیام زمانبندی شده

۲. حال دکمه ارسال پیام را نگه دارید. باکسی شامل دو گزینه مطابق شکل زیر برای شما به نمایش در می‌آید. گزینه Scheduled message  یا پیام زمانبندی شده را انتخاب کنید. (مانند شکل زیر)

ارسال پیام زمانبندی شده تلگرام

۳. با انتخاب گزینه Scheduled message، صفحه تقویم برای شما باز می‌شود. مطابق شکل زیر، روز، ماه و ساعت مورد نظر برای ارسال پیام را بر روی تقویم انتخاب کنید. سپس دکمه آبی رنگ ارسال در پایین صفحه را انتخاب کنید. (مانند شکل زیر)

Scheduled message telegram

۴. پس از فشردن دکمه ارسال، پیام شما در قالب یک پیام زمانبدی شده در صف ارسال قرار میگیرد. پس از تایید پیام زمانبندی شده، علامت کوچکی به شکل یک تقویم با یک نقطه قرمز در قسمت کناری باکس ارسال پیام در صفحه چت آن مخاطب مشخص ظاهر می‌شود. با فشردن این دکمه می‌توانید از زمان مشخص شده برای ارسال پیام آگاه شده و در صورت تمایل آن را تغییر دهید. (مطابق شکل زیر)

چگونگی ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام

تنظیم پیام زمانبندی شده در این مرحله به پایان می‌رسد و می‌توانید بدون نگرانی از فراموش کردن ارسال این پیام برای آن شخص موردنظر، به کارهای دیگر خود برسید.

پیام زمانبدی شده به عنوان پیام یادآور

چنانچه از این قابلیت در قسمت «Saved messages» استفاده شود، پیام زمانبندی شده، در قالب یک پیام یادآور یا reminder عمل کرده و انجام کار مشخصی را در زمان مورد نظر یادآوری می‌کند.

اکانت رسمی تلگرام در توییتر، معرفی مجدد این امکان را در پاسخ به درخواست کاربری که خواستار اضافه شدن امکانی برای ارسال پیامهای زمانبندی شده و اجتناب از فراموش کردن کارها بود مطرح کرد. اکانت تلگرام بر عرضه این قابلیت از مدت‌ها پیش تاکید کرد و نحوه استفاده از این قابلیت را شرح داد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا