اپل

آیفون ۱۳ پرو زیر تیغ مهندسان iFixit

نگاهی به سخت افزار و باتری آیفون ۱۳ پرو

هنوز چند روزی از عرضه آیفون ۱۳ پرو نمی‌گذرد که تیم iFixit به مانند همیشه، جدیدترین محصول اپل را زیر تیغ بردند تا از آنچه در دل این دستگاه می‌گذرد، باخبر شوند.

در کالبدشکافی آیفون ۱۳ پرو شخص شد که این گوشی از یک باتری بزرگ بهره می‌برد و تغییراتی جزیی نیز به منظور استفاده از ناچ کوچک‌تر به نسب آیفون سال قبل، اعمال شده است.

در این بررسی، تیم iFixit ابتدا به سراغ باتری آیفون ۱۳ پرو و تست‌های تعویض باتری رفتند.   نتایج نیز راضی‌کننده بود و نشان داد که باتری این گوشی بی‌دردسر قابل تعویض است. همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید، اپل امسال نیز همانند آیفون۱۲ پرو، از  باتری Lشکل در آیفون ۱۳ پرو استفاده کرده است.

به گفته iFixit، این باتری Lشکل احتمالا از ظرفیت ۱۱.۹ وات‌ساعتی بهره می‌برد، درحالی که آیفون ۱۲پرو به باتری ۱۰.۷۸ وات‌ساعتی مجهز بود. در هر صورت، این باتری از ظرفیت استاندارد باتری‌های مستطیلی ۱۲.۵۴ وات‌ساعتی کوچک‌تر است.

در بخش دیگری از گزارش iFixit آمده که اپل توانسته از طریق جابجا کردن اسپیکر مکالمه از پشت نمایشگر به داخل شاسی گوشی، اندازه ناچ را کوچک‌تر کند که البته این جابجایی، باعث می‌شود تا دسترسی و تعمیر اسپیکر مکالمه برای تعمیرکاران دشوار شود.

بدنه آیفون ۱۳ پرو نیز به مانند محصول سال قب، ل، با کمک چسب، مهروموم شده و طبق گفته iFixit، جدا کردن صفحه نمایش دستگاه نیز کار سختی نیست.

منبع
Theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا